Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 14:00
 
AKÜ MYO RAYLI SİSTEMLER HEYETİNDEN TCDD ZİYARETİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon MYO Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metin Ersoy, Öğretim Üyesi Dr. Ersan Mertgenç ve Raylı Sistemler Bölümü Öğretim Görevlileri Fatma Merve Kılçık, Hicri Yavuz TCDD 7.Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü Adem Sivri ile bir araya geldiler.
BİLİM Haberi


Geçen yıl açılan ve ilk kayıtta kontenjanın tamamı dolan Raylı Sistemler Bölümüne TCDD 7.Bölge Müdürlüğü tarafından hem teorik eğitim-öğretim için branş öğretmeni görevlendirmesi yapılmış, hem de pratik eğitim-öğretim için Bölge Müdürlüğü işyeri ve Atölyelerinde staj desteği sağlanmıştı. MYO Heyeti bu eğitim-öğretim döneminde de kontenjanların tamamen dolduğu ve Raylı Sistemler Bölümünün öğrenci tercihlerinin odağı haline geldiğini dile getirerek Bölge Müdürü Sivri den geçen yıl yapılan desteklemelerin bu yılda devam etmesi yönünde istek ve dileklerini bildirdiler.

 

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri de MYO nun Dış Paydaşı olduklarını ve geçen sene olduğu gibi bu senede Raylı Sistemler Bölümüne desteklerinin artarak devam edeceğini, ayrıca yakın zamanda MYO na teknik ziyaret gerçekleştirebileceklerini, ziyarette okuldaki fiziki alanlarda öğrencilerin pratik eğitiminde kullanılabilecek Raylı Sistemlerle ilgili malzeme tespitinin yapılarak Ray, Travers ve Bağlantı malzemelerinin protokol dahilinde verilebileceğini, daha önce de Gazi EML Raylı Sistemler Bölümü için okul bahçesinde sergilenmek üzere demiryolu malzemesi verilip kurulumlarının yapılarak öğrencilerin pratik eğitimine sunulduğunu heyete bildirdi.

 

MYO Heyeti TCDD tarafından geçen yıl eğitim-öğretim için sağlanan teorik ve pratik desteklerden dolayı Bölge Müdürü Adem Sivri ye Teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AKÜ, MYO, RAYLI, SİSTEMLER, HEYETİNDEN, TCDD, ZİYARETİ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya…


Mevlana
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı