Haber Detayı
21 Nisan 2016 - Perşembe 22:06
 
AKÜ’DE ULUSLARARASI KONFERANS VERİLDİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Cluj – Napoca Teknik Üniversitesi tarafından Uluslararası Mühendislik Teknolojileri ve Uygulamalı Bilimler Konferansı düzenlendi.
SAĞLIK Haberi


AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının yer aldığı konferansa AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ve Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ayhan Erol ile beraber davetli konuşmacı olarak da Cluj – Napoca Teknik Üniversitesi’nden Dr. Gratiela Boca ve Malezya Bilim Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hazizan Md. Akil katıldı.

Konferansta, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun tüm katılımcılara başarılar dilediği mesajının okunmasının ardından açış konuşmasını gerçekleştiren Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Erol, konferansa olan ilginin beklenenden fazla olduğu için oturumları daha büyük bir salonda düzenlediklerini belirterek, “Bugün 560 tane makale gelmiş durumda konferansımıza, bu yüzden daha geniş kapsamlı olarak yapıyoruz şuanda bu konferansı. Bu çalışmaların ileriki dönemlerde de devam edeceğini ümit ediyorum. Mühendislik ve uygulamalı bilimlerin bir nevi karışımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ise Teknoloji Fakültesi’nin 2013 yılında yapılanmasını büyük oranda tamamladığını ve şuanda 44 akademik personeliyle beraber Metalürji ve Malzeme, Makine, Otomotiv, Mekatronik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinde bin 850 öğrenciye eğitim veren bir fakülte hüviyetine kavuştuklarını dile getirdi. İşyeri eğitimi ile fakülte öğrencilerini uygulamalı eğitimlere yönlendirdiklerini belirten Yalçın, “4 adet 100’er metrakarelik laboratuvarlarımız ve Otomotiv Mühendisliği bölümümüz için de 750 metrekare kapalı alanı olan dış uygulama atölyemiz bulunuyor. Bunların yanında öğrencilerimizi işyeri eğitimlerine göndererek de fakültemizin tanınırlığını arttırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise üniversite bünyesinde yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduğunu kaydederek, “Üniversitemizde son 1 haftada Veteriner Gastroenteroloji Çalıştayı, Teknoloji Haftası ve şimdi de Mühendislik Teknolojileri Konferansı’nı düzenliyoruz. Son yıllarda çok çeşitli konularda konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerin düzeyini de giderek arttırıyoruz. Bu toplantıda üniversitemizin Romanya’daki ortak üniversitesi olan Cluj – Napoca Teknik Üniversitesi ile beraber düzenlediği multidisipliner makine, gıda, inşaat, kimya, elektronik, elektrik, metalurji ve malzeme mühendisliği alanlarında güzel bir konferans olacağı şuandan belli olmuş bulunmaktadır” dedi.

Konferansa 50’si yabancı 250 kişinin katıldığını dile getiren Solak şöyle konuştu:

“Üniversiteler bir taraftan yapılanmalarını sürdürürken, diğer taraftan da bu etkinlikleri belli bir düzeyde yapmak zorunda olan kuruluşlardır. AKÜ olarak bunu önemsiyor ve elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bir taraftan yapılanmamızı tamamlamak üzereyiz. Ama diğer taraftan da bu kongrede olduğu gibi ülkeler arasındaki konferans veya panel benzeri çalışmaların sayısını giderek arttıracağız. Üniversiteler bulunduğu şehirlerle birleşmek ve o şehirle birlikte çalışmak zorunda. Ülkenin, başta o bölgesi olmak üzere temel ihtiyaçlarına cevap vermek zorundadır. Mühendislik hizmetleri de bu hizmetlerden biridir.”

Konuşmaların ardından yerli ve yabancı katılımcıların yer aldığı ve 5 ayrı salonda düzenlenen oturumlara geçildi

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AKÜ’DE, ULUSLARARASI, KONFERANS, VERİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Ms Hastaları Derneğinden Sultan Ahmetoğullarına plaket
Afyonkarahisar Tip 1 Diyabetli çocuklar ve aileleri festivale katıldı
SON TEKNOLOJİ FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ FUAR HASTANESİNDE
Emirdağlı Profesör'den Dünyaya Ders
Şeker Hastalarında erken Emeklilik ?
Afyon Fuar Hastanesi 21-28 Nisan Ebeler Haftası Basın Açıklaması
Bakan Veysel Eroğlu Hastanede tedavi altına alındı
Sandıklı’da yeni doktorlar göreve başladı
Konya Saç Ekimi Medklinik
İç savaştan kaçtı, amansız bir hastalığa yakalandı
60 YAŞ ÜZERİNDEKİLER, SİNİRLERİNİZE HAKİM OLUN!..
AFYON DEVLET HASTANESİNDEN GÜZEL PROJE
BOLVADİN İYİ PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI
Türkiye, artık eğitim ve sağlıkta tercih edilen ülke
Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir
Kansere karşı dikkatli olunmalı
Arsemia Doğal Rahatlatıcı Krem - Arsemia Kozmetik
DÜNYANIN RUH SAĞLIĞI KÖTÜYE GİDİYOR !!!
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA YETERLİ ÖNEM VERİLMİYOR
Diyabetliler ve aileleri Afyonkarahisar'da bir araya geldi !!!
ÖLÜMCÜL HASTALIK KOAH !!!
ORGAN NAKLİ KİMLERDEN YAPILIR?
AFYON'DA MAVİ KAPAKLAR YİNE UMUT OLDU
Kalp krizi küçük Zeynep’in hayatını kararttı
AFYONDA ACEMİ KASAPLAR HASTANELİK OLDU
Lösemi hastası 4 yaşındaki Güler Gökmen için kan verdiler
AFYONKARAHİSAR DEVLET HASTANESİNDE 18.000 KİŞİ MUAYENE OLDU
Afyon'da Diz altı Balon anjioplasti işlemi yapıldı
Op.Dr.Mehmet Ali Koçpınar Sandıklı'ya başhekim oldu
Ulusal Fenilketonüri Günü
SİGARADA 11.SIRADAYIZ
İftarı su ile açın, sahuru su ile kapatın!
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı