Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 00:32
 
Akaryakıta indirim! İşte mazot ve benzin fiyatları !!
Ve indirim başladı.
GÜNDEM Haberi


Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 29 kuruş, benzinde ise 28 kuruş olarak yansıdı. İndirim vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı !!

 

Buna göre, Afyonkarahisar'da Mazot 5,76 , Benzin ise 5,95 olarak işlem görmeye başladı.

 

Ankara'da ortalama 5,99 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,70 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,91 liradan 5,62 liraya, İzmir'de 5,99 liradan 5,70 liraya indi.

 

Ankara'da ortalama 6,20 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,92 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,09 liradan 5,81 liraya, İzmir'de 6,19 liradan 5,91 liraya indi.

 

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

 

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan Eşel Mobil sistemi çerçevesinde, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleşiyor.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Akaryakıta, indirim!, İşte, mazot, ve, benzin, fiyatları, !!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı