Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 17:51
 
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ
AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Kongresi, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İleri Bakanı Veysel Eroğlu ve milletvekillerinin de katılımları ile gerçekleşti. Kongrede Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel görevi Ethem Karahan’a devretti.
SİYASET Haberi


AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ

  

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Ticaret Borsasında yapıldı. Kongreye, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Özkal, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Yardımcısı Abdulkerim Buğra Şimşek, İlçe Belediye ve belde başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

“Hedefimiz yüzde 70’in üzerine çıkmak”

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven kongrede yaptığı konuşmada, “Kongreler bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında bayrağı veren arkadaşla koşmaya devam ediyoruz. Biz bugüne kadar görevi devreden arkadaşlarımızın tamamıyla bir ve beraber bir şekilde çalışmaya devam ettik. Bundan sonra da Dilek hanımla çalışmaya devam edeceğiz. Yeni seçilecek olan Ethem kardeşimizin önünde önemli bir süreç var. İnşallah bu süreci vekillerimiz ile gençlerimizle, kadınlarımızla, yönetimimiz ile ana kadememiz ile birlikte başarıyla tamamlayacağız. En son seçimlerde 16 Nisan referandumunda yüzde 64,5 oy aldık. Bu bizim için yeterli mi hayır yeterli değil. Biz inşallah en son Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrikleri ile gerçekleştirdiğimiz il kongremizle birlikte bugün Gençlik Kolları kongremizi tamamlıyoruz. Kadın kolları kongrelerimizi de tamamladıktan sonra hemen Sayın bakanımızın talimatlarıyla bir seçim stratejisi belirleyip gençlerle kadınlarla ana kademe ile bir ve beraber kol kola gireceğiz ve çalışmalarımıza başlayacağız. Hem Mart ayı hem de Kasım ayında inşallah Afyonkarahisar yüzde 70 oyun üzerine çıkaracağız. Ben size Necip Fazıl'ın deyimi ile seslenmek istiyorum: Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik... Ak sütün içerisinde ak kılı görebilecek bir gençlik. Ben bu gençliği karşımda görüyorum. Bu heyecanı karşımda görüyorum. İnşallah sizlerle beraber bütün ana kademelerimiz ile birlikte Sayın bakanım hepimiz hazırız. İnşallah sizlerle birlikte çok önemli başarılara imza atacağız” dedi.

 

Çengel helallik istedi

 

Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel kongrede bir veda konuşması yaptı. Çengel, “Ben partiye ilk geldiğimde Eşrefpaşa Mahalle temsilcisiydim. İlk görevimde mahallemde yaşayan gençleri üye yapmak. Hatta sayın bakanımız hatırlar mı bilmiyorum o zaman 21 yaşındaydım bundan 6 yıl önce teşkilatta en fazla üyeyi yapmış birinci olmuş sayın bakanımızın elinden başarı belgesi almıştım. Gençlik Kollarının neredeyse her kademesinde görev yaptım. Allah nasip etti Gençlik Kolları başkanı oldum. Bugün bu görevi inşallah devredeceğiz. Partimi her zaman evim olarak gördüm. Evimden daha çok vakit geçirdim. Sizleri ailemden daha fazla gördüm. Annem hep der ben seni partiye evlatlık verdim. Ama ben bu partinin evlatlığı değil has evladıyım hayırlı evladıyım vefalı evladıyım, parti benim evim, sizlerde benim ailemsiniz. Evlat ne evini bırakır ne ailesini, aileside evladını. Hele ki kardeşler hiç ayrılmaz. Onun için bundan sonra nerede ne ihtiyaç olursa, her daim göreve hazırım. Yükümüz ağır arkadaşlar, gün bir olma birlik olma günü, gün gönül alma günü, gün çalışma, daha çok çalışma günüdür. Allah yar ve yardımcınız olsun. Haklarınızı helal edin” dedi.

 

“Bunlar iktidara gelemez dediler”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “14 Ağustos 2001’de kurulan partimiz o günkü şartlarda egemen güçlerin ‘Bunlar iktidara gelemez, gelseler de muktedir olamazlar’ dediği günlerde Türkiye'nin dört bir yanında il teşkilatları, ilçe teşkilatları kadın kolları gençlik kolları kuruldu ve o günden bugüne kadar o günkü şartlarda bugünkü şartlara kadar tüm vefakar cefakar arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Özellikle Afyonkarahisar Gençlik Kollarında Davut Beyden itibaren görev alan tüm Gençlik Kolları başkanlarımıza yeni başkanımız Ethem kardeşimizi ve tüm ekiplere canı gönülden kutluyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 

Gençlere Hz. Lokman’ın oğluna tavsiyeleri ile seslendi

 

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da bir konuşma yaptı. Özkal konuşmasında “Eğitimci bir milletvekili olarak Cumhurbaşkanımızın Gençlik Kolları kongrelerinde ifade ettiği gibi Hz. Lokman'ın oğluna tavsiyesini ben de burada size hatırlatmak istiyorum: ‘Cenabı Hakkın buyurduğu gibi öncelikle Allah'a şirk koşma çünkü İslam Tevhid dinidir. Allah en gizli işleri bile gören ve bilendir. Rabbine şükrettiğin gibi anne ve babana da saygılı olsun. Yine başka bir ayette onlar senin yanında yaşlandığında üf bile deme. Saygıda kusur etme. Allah'a ortak koşmadıkları sürece annene babana itaat et ve namazını dosdoğru kıl. Çünkü namaz dinin direğidir. Namazsız İslam namazsız Müslüman olmaz. İyiliği emret kötülükten sakın. Başına gelenlere sabret ve küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Yaratılan her şeyi Allah'ın hatırına sev. Yeryüzünde böbürlenerek yürüme büyüklük taslama” ifadelerine yer verdi.  

 

“Gençler suya sabuna dokunmalı”

 

AK Parti milletvekili Ali Özkaya ise “Gençlik varsa millet var, gençlik varsa ülke var, gençlik varsa parti var. Gençliği olmayan hiçbir hareketin yarını yok. O sebeple gençlerimizle her daim bir olmak durumundayız. Bütün önemli görevlere gelen insanlara bakın gençliklerinde mutlak surette sosyal olayların içerisinde bulunmuş, parti çalışmasında bulunmuş veya değişik sivil toplum kuruluşlarında çalışmış insanlardır. Gençler suya ve sabuna dokunmalıdır. Suya sabuna dokundukları zaman kirler çıkar. Onun içinde gençler siyasi faaliyette yapmaktan partide görev almaktan hiç çekilmemeli. En öne atılmalıdır. Şimdi seçme yaşından sonra seçilme yaşını da 18’e indirdik. Hani bir kısım partililer ‘çoluk çocuktan milletvekili mi yapacaksınız’ dedi. Biz gençliğimize güveniyoruz. Kendinize hayal biçin rol biçin, hedef koyun ve o hedefe ulaşmak için ahlakla doğrulukla ve dost doğru yoldan giderek ona varın. Çünkü hedefi ve iddiası olan bütün kaptanlar limanlara varır. Bu vesileyle Gençlik Kolları kongremizi bir kez daha tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

“Dilek hanıma çok teşekkür ediyorum”

 

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan vekili Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Abdulkerim Buğra Şimşek ise

“Ben Dilek hanıma teşekkürü bir borç biliyorum. Üç buçuk yıldır genel merkez tarafından verdiğimiz çalışmaları eksiksiz bir biçimde yerine getirdi. Bizim bir tek bayan İl başkanımız vardı o da Dilek hanımdı. Bugün onu uğurluyoruz. Biz Dilek Hanımdan, 81 il Gençlik Kolları ve Genel Merkez olarak adamlığın erkeklik meselesi olmadığını şahsiyet meselesi olduğunu öğrendik. Ben bu yüzden Dilek hanıma teşekkür ediyorum. AK Parti ailesinde beraber yürümeye de devam edeceğiz. Ethem kardeşimize de başarılar diliyorum. Yaklaşık 2 ay kadar önce Cumhurbaşkanımız Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantımızı şereflendirdi. Bizlere orada bir tavsiyede bulundu. Demişti ki: AK Parti kurulduğunda 2 yaşında olan bir çocuk bugün 2019 seçimlerinde oy kullanacak. Bütün bir ergenlik dönemini, gençlik dönemini AK Parti ile geçirdi. Dolayısıyla bir kıyas yapma durumu yok. Dolayısıyla o yaştaki gençlere siz en yakın yaş grubu olarak hayat her yerde AK Parti öncesi Türkiye’nin durumunu anlatın AK Partinin İcraatlarını anlatın’ dedi. biz de anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.   

 

“Gençlere en büyük önemi veren parti AK Parti’dir”

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise “Esasen gençlik çok önemli. Gençliğe en büyük ehemmiyeti veren AK Parti’dir. En büyük önemi veren lider de dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biliyorsunuz seçme seçilme yaşını 18’e indirdik. Geleceğin milletvekilleri bakanları aramızda. Zaten hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatına İstanbul'da Gençlik Kolları Başkanlığı ile başladı. Şimdi ise Cumhurbaşkanı ve dünya lideri. Dolayısıyla sizlerin inşallah büyük hedefleriniz olacak ve Türkiye'nin nasıl büyük hedefleri varsa sizde bu hedeflere yürüyecek ulaşacaksınız. Hedefi olmayan insanların ulaşacağı bir yeri yoktur. Bu yüzden hep birlikte hedefimizi ortaya koyacağız. zaten Cumhurbaşkanımız önümüze büyük bir hedef koydu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında Allah nasip ederse 2023 yılında ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına taşıyacağız. Cumhurbaşkanımız ne diyor: ‘Hedef 2023, Türkiye hazır Afyonkarahisar hazır.’ Sizler İstanbul'u fetheden Fatih'in yaşındasınız. Dolayısıyla İstanbul'un fethinin 600. yılında bu bayrak inşallah daha ileri noktalara kadar taşınacak” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“Davamıza hizmet etmeye söz veriyoruz”

 

Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Ethem Karahan da kongrenin ardından bir konuşma yaptı. Karahan, “Bugün,  yıllardır bir nefer olarak görev aldığım bu davada, böylesine önemli ve kutsal bir emaneti büyüklerimizin taktiri, kardeşlerimizin desteği ile devralacak olmanın mutluluğu ve heyecanı ile huzurlarınızdayım.  Bizler her zaman bu davanın şahısların ve makamların üzerinde olduğuna inandık. Bu şuurla bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonrada makamımız ne olursa olsun, bir nefer gibi en önde davamız için koşmaya,  15 Temmuz gecesi olduğu gibi gerekirse canımızdan geçmeye her daim hazır olacağız.  Sayın Bakanım, değerli misafirler bizler, merhum Necmettin Erbakan hocamızın ‘fırtınalara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır’ sözünden hareket ile, Afyonkarahisar’ımızın en ücra sokaklarında adeta bir kelebeğin kanat çırpışı gibi var gücümüzle çalışarak liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında Karahisar kalesi gibi dimdik durarak davamıza hizmet etmeye söz veriyoruz, söz veriyoruz, söz veriyoruz” dedi.

 

Kongrenin ardından Bakan Eroğlu, görevi bırakan Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel’e plaket verdi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AK, PARTİ, GENÇLİK, KOLLARINDA, GÖREV, DEĞİŞİMİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı