Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 13:22
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 79. İl Danışma Meclisi toplantısı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, 16 Nisan'dan sonra Türkiye'nin artık yeni bir yönetim şekline geçtiğini söyledi.
SİYASET Haberi


"16 Nisan’daki Halkoylaması sonrası yeni bir sisteme geçildi bu Türk usulü Cumhurbaşkanlığı sisteminin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diyen Yurdunuseven, "Türkiye bu sisteme yüzde 51,5, Afyonkarahisar ise 64,5 gibi oranla katkıda bulunarak evet dedi.  Afyonkarahisar’da ki rakamlarla ilgili bilgi verecek olursam toplam seçmen sayımız 501 bin 742, kullanılan oy 446 bin 104, katılım oranı ise yüzde 88.90 yani, Türkiye ortalamasının 5 puan üzerinde bir katılım var" dedi.

Evet oylarının yüzde 64,56, yani 281 bin 392, hayır oylarının ise yüzde 35,44 yani 154 bin 462 olduğunu kaydeden Yurdunuseven, şöyle konuştu:
"Afyonkarahisar’da evet oyları hayır oylarından yüzde 29,12 fazla sayısal olarak da 126 bin 930 fazla evet oyu var. Öncelikli olarak Tüm Afyonkarahisar’a göstermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.  Afyonkarahisar’ın tüm Türkiye içerisinde ki oy oranına baktığımız da 23. sırada yer alıyor. Büyükşehirler hariç 51 il içinde 15.sırada yer alıyoruz bu da çok önemli bir sıra ve ilçeler olarak bir ilçemiz hariç 17 ilçemizde de evet oyu çıktı. Başta Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız olmak üzere milletvekillerimize bu kampanya sürecinde ilimize gelen tüm bakanlarımıza, genel başkan yardımcılarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, il yönetimimize, ilçe yönetimlerimize, mahalle başkanlarımıza, sandık başkanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum."

Bu katkıların tamamen bir ekip çalışması olduğunu belirten Yurdunuseven, şöyle devam etti:
"Bu sonuçlar bir ekip çalışmasının bir sonucudur. Anayasa değişikliği oylaması sonrasında 3 tane madde hemen yürürlüğe girecek maddeler arasında ilk olarak partili Cumhurbaşkanı sistemi uygulamaya geçti ve çok şükür elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımız, doğal liderimiz, kurucu başkanımız, partisine, yuvasına, “nerede kalmıştık” diyerek geldi ve tekrar partimize üye oldu. 21 Mayıs’ta yapılacak olan olağanüstü kongre ile de kendisini tekrar Genel Başkan olarak göreceğiz.
Sayın bakanımız ile birlikte Afyonkarahisar’da ilk üçe giren 1. İscehisar, 2. İhsaniye ve 3. Hocalar ilçelerimize teşekkür ziyaretlerinde bulunduk. Bir güzel haberde Büyükkalecik beldemiz Afyonkarahisar’da 1. olmuştu, Türkiye genelinde de beldeler arasında 3.sırada yer aldı. Yine köyler içerisinde de Şuhut ilçemize bağlı Kulak Köyü 1. olmuştur."
"Bize 16 Nisan'dan önce olmadık bir sürü söz söyleyen CHP’nin geldiği son noktayı sizlere ve halkın takdirine bırakıyorum" diyen Yurdunuseven, "Bu FETÖ olaylarının en başı olarak bildiğiniz üzere gezi olayları vardı. Bu olaylarda 3-5 tane ağacı bahane eden bir sürü insan geldiler gezi parkında olaylar çıkardılar, insanları birbirine düşürdüler ve oradan bir fitne ateşi yakmak istediler. Orada gösterilen sebep neydi 3-5 tane ağaçtı o dönem bakanımız açıklamıştı bu ağaçlar bir kenara alınarak imha etmeden bir başka yere dikim için kaldırılmıştı. Ama biliyorsunuz CHP’ li belediye Büyükçekmece’de Albatros Ormanı’nda şu anda 300 dönümlük bir arazi içerisinde 30 ile 60 yaşında ki ağaçları imha etmek suretiyle alan açmaya çalışıyor. Ben buradan sesleniyorum ey demokrasi avareleri, ey bu dünyada kendini ağaç için feda edeceğini söyleyen insanlar, ey gezi çapulcuları neredesiniz orada 300 dönüm ağaç katlediliyor ama bir tek söz söyleyen kişi ne Türkiye’de ne de Avrupa’da yok. Demek ki o zamanlar atılan bir tweet vardı mesele ağaç değil anlamadın mı? Diye biz anlamıştık aslında inşallah kendileri de şimdi yapmış olduğu hataları anlarlar." diye konuştu.
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel de "Biz genelde köylere hizmet götürüyoruz. Ben köylerden gelen oylardan dolayı da halkımıza çok teşekkür ediyorum çünkü köylerde ki oy oranımız genel oy oranımız yüzde 69,33 seviyesinde. Allah’a çok şükür yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı ve halkımızın teveccühünü aldığımız için çok mutluyuz. Ben bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, "Hep birlikte zorlu bir süreç yaşadık ve çok şükür ki alnımızın akıyla, Rabbimizin izniyle 16 Nisan sürecini tamamladık. Ege Bölgesinde Kütahya ile birlikte önemli bir başarıya imza attık.  Bundan sonra ki seçimlerde işimiz daha zor artık tabanımız yüzde 65’ den başlayacak çünkü kendimizle yarışıyoruz her seferinde çıtayı daha da yükseğe taşıyoruz. O yüzden de işimiz her geçen gün daha da zorlaşıyor. Teşkilatımızla birlikte tüm AK Parti ailesi olarak daha çok çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, "16 Nisan Anayasaya Değişikliği oylamasından sonra şimdi önümüzde ki süreç 2019 da iki önemli seçim olacak hem belediye seçimi hem de Cumhurbaşkanı seçimi var. Belediye seçimlerinde ben tek tek baktığımda Allah’ın izni ile bir hata yapmazsak tüm belediyeleri alırız. Çünkü yüzde olarak bir kaç ilde düşüğüz ama tüm muhalefetin bir araya geldiği yerlerde bile oy oranı olarak yüzde 45 veya 46 seviyelerindeyiz. Ama AK Partinin gücü var o illerde doğru adaylarla kendi içimizde tartışma yaşamadan gerçekten partinin, memleketin, milletin menfaatine olan en iyi nedir diye gayret ettiğinizde bu sonuçları elde ederiz." ifadelerini kullandı.
Daha sonra toplantıya misafir olarak katılan TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç,
"Artık sistemi değiştirdik bundan sonra yüzde 51’e ihtiyacımız var hiç şaşırmamamız gereken husus bu noktadır" dedi.
Elbette inancımız ve partimizin programı gereği muhafazakar demokrat insanlar olarak toplumun tamamına talip olduklarını ifade eden Güvenç, şunları söyledi:
"Ötekileştirmeye, ayrımcılığa karşıyız bu ülkenin 80 milyonunu kazanmak onlara hizmet etmek istiyoruz. Ama bu yüzde 51 ihtiyacı bize bir şeyi daha gösteriyor temel dinamiklerimize de çok daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. O da nedir muhafazakâr kitleleri kucaklamak, incitmemek onların görüş ve düşüncelerine değer vermektir. Ama yine altını çiziyorum bu ülkenin tüm insanları bizim insanlarımızdır, başımızın üstünde yeri vardır amacımız 80 milyonun kardeşliğini temin etmektir."

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AK, Parti, Afyonkarahisar, İl, Başkanlığı, 79., İl, Danışma, Meclisi, toplantısı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
İSMAİL ELİBOL İYİ PARTİ'DE DEVAM EDECEK !!!
ÖZKAL : DEZAVANTAJLI HERKESİN YARALARINI SARIYOR
MHP SEÇİM KOMİSYONU ŞUHUT’TA
CHP'DE İLÇE SEÇİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR !!!
İSCEHİSAR İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI NECMİ ÖZSARI OLDU
ASIL ENGELLİ OLANLAR ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ ENGEL OLARAK GÖRENLERDİR
Afyonkarahisar'da İyi Partiye Okşan Ulusoy Efe getirildi
Buradan el ele, kol kola çıkacağız
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
“CHP’nin Afyon’da umudu olmaya adayım”
Hükümete desteğimiz tam ve kesintisiz sürecektir
Yurdunuseven : “Vatandaşımızın menfaati ön planda”
STK yöneticileri ayrıştırıcı olmamalı
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Veysel Eroğlu Esnaf Ziyaretinde Bulundu
KÖKSAL : Vatandaşlarımız gelecek için kaygılı
CHP Cumhuriyeti Gençlerle Kutladı
Ülkemizin her bir gencine güveniyoruz
Özkal, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum
ESKİ BAKAN AKCAN VE ESKİ BAŞKAN BARUT
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
AFYONKARAHİSAR’DA TEŞKİLATLANIYOR
Emirdağ'da Chp Kongre yapacak
İŞTİ TAM LİSTE !!!
ÇOKER, İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Başkan Acar, tanıtım günlerine katıldı
AK Parti Sandıklı Kongresi gerçekleşti
“İnşallah sağlığına kısa sürede kavuşur”
Milletvekili Ali Özkaya sözünü tuttu.
“Devletin bekası sıkıntıya girmesin diye İdlip’teyiz”
“Amacımız çatışmaları tamamen önlemek”
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı