Haber Detayı
28 Eylül 2016 - Çarşamba 09:36
 
“AGÜYAD” proje eğitim toplantılarına Afyonkarahisar’dan start verdi
AFYONKARAHİSAR GÜZEL YARINLAR DERNEĞİ “AGÜYAD” proje eğitim toplantılarına Afyonkarahisar’dan start verdi.
SİVİL TOPLUM Haberi


Geçtiğimiz hafta sonu ilimiz kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen çalışmaya birçok gazeteci ve yerel sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcisi davet edildi. Proje koordinatörü Fatma DURGU, proje faaliyetleri kapsamında daha önceki açıklamalarla basında sık sık bahsi geçen anket çalışmalarının sona ermesi ve animasyon videolarınında hazır olmasıyla eğitim çalışmalarının başladığını belirtti. 

 

T.C. Hazine Müsteşarlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından finanse edilen “Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki Hibe Programı”  kapsamında Afyonkarahisar Güzel Yarınlar Derneği ve Aktif Toplum Alternatif Gelecek Derneği ortaklığında yürütülen  “Raising Awareness of Local NGOs and Media About Corruption and Ethics in Turkey” (Türkiye’deki Yerel STK’ların ve Medya Çalışanlarının Yolsuzluk ve Etik Hakkında Bilinçlendirilmesi) isimli projenin diğer eğitimleri Türkiye genelinde belirlenen diğer şehirlerdeki gazeteci ve yerel sivil toplum örgütü temsilcileriyle devam edecek.

 

Projede bu eğitimleri alan gazeteci ve dernek temsilcilerinden oluşan bir ulusal bir ağ kurulması hedeflenmekte ve ülkedeki yolsuzluğun önlenmesine yönelik çabaların yerele yayılması amaçlanmakta. Videoların Türkçe, İngilizce ve İşitme ve Görme Engelliler için ayrı ayrı hazırlandığını belirten Fatma DURGU, eğitimde bulunan STK temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

İzlemek isteyenler için videoların linklerini de veren DURGU, amaçlarının her kesimden vatandaşa ulaşmak ve seslerini duyurmak olduğunu belirtti

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “AGÜYAD”, , proje, , eğitim, toplantılarına, Afyonkarahisar’dan, start, verdi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı