Haber Detayı
14 Ağustos 2016 - Pazar 14:00
 
Afyonkarahisarlılar demokrasiye en güzel şekilde sahip çıktı
Demokrasi mitinglerini değerlendiren Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, darbe girişimi kalkışması ve sonrasında demokrasi nöbetlerine katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.
EĞİTİM Haberi


Afyonkarahisar halkının demokrasiye en güzel şekilde sahip çıktığını ifade eden Milletvekili Hatice Özkal, son demokrasi nöbetinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde vatandaşları ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisarlılara da sevgi ve selamlarını ilettiğini aktardı.

 

FETÖ/PDY terör örgütünün hain ve kanlı darbe girişimi kalkışması sırasında Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da binlerce vatandaşın Cumhuriyet Meydanı’nda toplandığını hatırlatan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, demokrasi nöbetlerini değerlendirerek; kalkışma gecesinden itibaren meydanları boş bırakmayan bir an olsun boş bırakmayan binlerce kişinin demokrasi neferleri olarak önemli bir görevi üstlendiklerini vurguladı. Darbecileri durduran Türk halkının tüm dünyaya önemli bir ders verdiğini söyleyen Milletvekili Özkal, “Şanlı ve kahraman ordumuzun içine sızmış hain FETÖ üyesi teröristlerin 15 Temmuz’da Türkiye’yi karanlığa çekme çabası, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve kararlılığı ile halkımızın cesareti ve fedakarlığıyla önlenmiştir. Eli kanlı katillerin elinden ülkemizi ikinci bir istiklal mücadelesiyle kurtaran Aziz vatandaşlarımız ülkemizi aydınlığa taşımış, 2023 yolunda Türkiye’nin gücünü ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Darbe kalkışması gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın darbeye dur diyen sesi yeri göğü inletti. Hain başı Fettullah Gülen’e idam taleplerini ilk dillendiren meydanlardan biri Afyonkarahisar oldu. Kalkışma gecesi Anıtpark’ta demokrasi sokaklara dökülen vatandaşlarımız tüm dünyaya Türk halkının; güç, kararlılık, feraset ve cesaretini göstermiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları meydanlara davet etmesi sonrası Türkiye’nin 81 şehrinde gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerine katılan tüm vatandaşlara yürekten teşekkür ettiğini belirten Milletvekili Hatice Özkal, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi demokrasi nöbetini aralıksız sürdüren Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz tüm dünyaya önemli bir ders vermiştir. Türkiye’yi demokrasiden uzaklaştırabileceğini sanan üst akıl, birkaç hainle Türkiye’nin yükselişini ve gelişimini durdurabileceğini sandı. Demokrasiye bağlılığını ve cesaretini bir kez daha tüm dünyaya kanıtlayan halkımız, büyüyen ve güçlenen Türkiye’ye olan inancını göstermiştir. 2023 Hedeflerine koşar adım ilerleyen ülkemizi terör örgütlerine en iyi cevabı yine halkımız vermiştir. Darbe kalkışması gecesi Anıtpark önünde bir araya gelerek darbeye dur dediğimiz vatandaşlarımız 26 gün boyunca demokrasi nöbetlerini aralıksız sürdürdü. Bu kararlılıkları dolayısıyla; Cumhurbaşkanımıza, TBMM’ye, hükümetimize ve demokrasiye sahip çıktıkları için tüm hemşehrilerime en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ben de TBMM çalışmaları nedeniyle Ankara’da olduğum günlerde; Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde, Afyonkarahisar’da olduğum günlerde ise; Cumhuriyet Meydanı ile ilçe ve beldelerde düzenlenen nöbetlere katıldım. Afyonkarahisar’da, Ankara’da, ilçe ve beldelerde hep aynı kararlılık ve ferasete tanık oldum. Ankara’daki demokrasi nöbetlerinde, vatandaşlarımızla hem ülkemizi hem de Afyonkarahisarımızı konuşma fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki son demokrasi nöbetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, demokrasi şehitlerinin yakınları ile demokrasi nöbetini aralıksız sürdüren vatandaşları ağırladığını ifade eden Milletvekili Hatice Özkal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile vatandaşların buluşmasında duygu dolu anların yaşandığını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gelemeyen şehit yakınları ve gazileri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonla aradığını kaydeden Özkal sözlerini şöyle sürdürdü, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘demokrasi nöbetlerine bir virgül koyuyoruz’ dediği; 10 Ağustos’taki son demokrasi nöbetinde Cumhurbaşkanımız, halkımızı külliyede ağırladı. Demokrasi şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle külliyede bir araya gelen Cumhurbaşkanımız, o gece külliyeye gelemeyen şehit yakınları ve gazileri ise telefonla aradı. Şehit yakınları ve gazilerimizin yanı sıra demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlarımız da Cumhurbaşkanımızla buluştu. Darbe kalkışması gecesi; yakınları ve aileleriyle helalleştiklerini anlatan vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın bir çağrısıyla yine tankların, topların önüne çıkmaya hazır olduklarını ifade ettiler. Yanında bir yakını şehit olan bir gazimizin; ‘Cumhurbaşkanım sizi duyar duymaz abdestimi alıp, eşimle helalleşip sokağa çıktım. Bugün çağrı yapın yine bir saniye düşünmeden meydana çıkarım’ sözleri hem Cumhurbaşkanımızı hem de orada bulunan herkesi duygulandırdı. Demokrasi nöbetini 26 gün sürdüren Cevriye isimli bir teyzemiz ise, ölene kadar nöbeti sürdürmeye hazır olduğunu anlattı. Demokrasi şehitlerimizden Ömer Can Açıkgöz'ün babası Fahrettin Açıkgöz'ü arayan Cumhurbaşkanımız o sırada ailenin dua ettiğini öğrenince Cumhurbaşkanımız ve bizler de duaya katıldık. Cumhurbaşkanımız, demokrasi nöbetlerini aralıksız tamamlayan Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza da teşekkür ve selamlarını iletti. 

Kaynak: (AP) - Afyonkarahisar Ak Parti İl Başkanlığı Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisarlılar, demokrasiye, en, güzel, şekilde, sahip, çıktı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı