Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 15:49
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ KORE KÜLTÜRÜ İLE İLGİLİ PROJE YÜRÜTÜYOR
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi’nin bir projesi daha desteklenmeye hak kazandı.
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi’nin bir projesi daha desteklenmeye hak kazandı.

 

Güney Kore Kültür Merkezi tarafından 2017 yılı içinde Kore Kültürünü tanıtmak amacı ile açılan hibe çağrısına Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Proje Kulübü olarak başvurusu yapılan proje destekleneme hak kazandı.

 

Kasım 2016 tarihinden beri Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde Korece Konuşma Kulübü bünyesinde gençlere Korece Dil Eğitimi veren Hanife TÜRKMEN adlı genç projeyi yürüterek, proje sonrasında Güney Kore gezisine gitmeye hak kazanacaktır. Proje kapsamında Afyonkarahisar Gençlik Merkezi’nde Güney Kore Kültürünü tanıtan çeşitli aktiviteler yapılarak, gençlere farklı kültürleri tanıma fırsatı verilecektir. Akabinde Güney Kore ile Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik ve Uzman Değişim Protokolü kapsamında, gençlik değişim programları konusunda işbirliği yapılarak iki ülke arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi desteklenecektir.
Proje 7 Mayıs -25 Mayıs 2017 tarihleri arasında Pazar günleri Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde yürütülecektir. Proje kapsamında gençlere Güney Kore alfabesi Hangul eğitimi, Geleneksel Güney Kore Kıyafeti tanıtımı, denenmesi ve fotoğraf çekimi, Güney Kore Mutfağı tanıtımı ve Kimchi ikramı, Korece Kaligrafi faaliyetleri yapılacaktır. Güney Kore Kültürünü merak eden ve yapılacak faaliyetlere katılmak isteyen gençler Kurra Camii Karşısında bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ile irtibata geçebilir. 

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, GENÇLİK, MERKEZİ, KORE, KÜLTÜRÜ, İLE, İLGİLİ, PROJE, YÜRÜTÜYOR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı