Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 10:35
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARLA MÜZEYİ ZİYARET ETTİLER
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi; Gençlik ve Spor Bakanlığının “Merkezimiz Her Yerde” sloganı ile çalışmalarını sürdürüyor.
SİVİL TOPLUM Haberi


Yaklaşık bir yıldır Karahisar İşitme Engelliler Okulunda işitme engelli çocuklarla çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler yapan Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve gönüllü gençleri işitme engelli çocuklarla Arkeoloji Müzesini ziyaret ettiler. Karahisar İşitme Engelliler Okulu Müdür Yardımcısı İbrahim Halil İLHAN ve öğretmenlerin refakatinde işitme engelli 10 genç Arkeoloji müzesine getirildi. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi işaret dili eğitmeni Nihal USANMAZ, gençlik lideri ve işaret dili tercümanı Özge MUTLU müzede bulunan tarihi eserlerin öykülerini, dönemlerini ve tanıtımları ile ilgili işitme engelli çocuklara simültane tercümanlık yaptılar. İşitme engelli çocuklar müzenin içinde ve bahçesinde bulunan tarihi eserleri yerinde inceleme fırsatı buldular. Arkeoloji Müzesi Müdürü Mevlüt ÜYÜMEZ ve personeli faaliyet esnasında işitme engelli çocuklara ve gönüllü gençlere yardımcı oldular. Kurumlar arası  işbirliği ile  gerçekleştirilen  bu faaliyet engelli çocuk ve gençlerin toplumsal yaşama aktif katılımları amaçlanmıştır. Emeği geçen tüm kurumlara ve kişilere Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak teşekkür ederiz.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, GENÇLİK, MERKEZİ, İŞİTME, ENGELLİ, ÇOCUKLARLA, MÜZEYİ, ZİYARET, ETTİLER,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı