Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 17:46
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ AYNI GÜN DÖRT FARKLI YERDE FAALİYET YAPTI
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi “Merkezim Her Yerde” sloganı ile aynı gün dört farklı yerde çeşitli faaliyetler gerçekleştirdi.
SİVİL TOPLUM Haberi


İlkin Gençlik Merkezi Bağlama Eğitmeni ve ekibi Ömer YARŞİ, gençlik liderleri, gönüllü gençleri Afyonkarahisar’ın en güzel beldelerinden biri olan Taşoluk’ta Belediye Başkanı Murat ÖNER'in davetlisi olarak yöre halkı ile birlikte Hıdırellez bayramını kutladılar.

 

Afyonkarahisar Gençlik Merkezinin değerli eğitmeni ,Bağlama Hocası Ömer YARŞİ ve öğrencilerinin katkılarıyla güzel bir konser verildi ve akabinde piknik yapıldı. Faaliyet esnasında  katılımcılara Afyonkarahisar  Gençlik Merkezi ile ilgili bilgiler verildi. Taşoluk Belediye Başkanı Sn.Murat ÖNER'e Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak teşekkür ederiz. 

 

İkincisi Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak UDEF kapsamında Akarçay’da düzenlenen 10. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASI’nda standımızı açarak  “Rengimiz Türkiye, Hazırız Geleceğe” sloganıyla Renklerimizle, dillerimizle, kültürlerimizle biz bir olduk, biz kardeş olduk. Türkiye genelinde eğitim gören 203 ülkeden 114.000 uluslararası öğrenciye ulaşmayı hedefleyen UDEF, 22 Nisan - 13 Mayıs tarihleri arasında 20 ülkede ve  55 şehirde uluslararası öğrenci buluşması düzenlemektedir. Afyonkarahisar’daki buluşmanın ilk gününde yerimizi aldık.  Standa gelen gençlere gençlik merkezimizin tanıtımını yaparak Afyonkarahisar Gençlik merkezimize davet edildiler. Bu faaliyeti organize eden Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği’ne (KARDER) Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak teşekkür ederiz.

 

Üçüncü olarak Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen 31. Bahar Bayramı ve Uçurtma şenliğine Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak gönüllü gençlerimiz ile katıldık. Program yağmur sebebiyle iptal edilmiş gençlik merkezi lider ve üyeleri birlikte faaliyet öncesinde Kurra Camii karşısında bulunan gençlik merkezi binasının önünde toplanarak uçurtmaları ile Hıdırlık Mesire alanına gidildi ve uçurtmalar uçuruldu.  Oldukça eğlenceli geçen faaliyetle ile gençler keyif dolu anlar geçiren gençler oldukça memnun kaldılar. 


6 Mayıs 2017 tarihinde Afyonkarahisar Gençlik Merkezi son olarak kendi binasında tüm gün gençlere hizmet verdi. Gençlik Merkezi binasında gün içinde 08.00-21.00 saatleri arasında  İşaret Dili Eğitimi, Gitar Eğitimi, Keman Eğitimi, Resim Eğitimi, Ebru ve Hat Eğitimi, Kur’an-ı Kerim Eğitimleri, Drama Eğitimi, Bilgisayar Eğitimleri, İngilizce Eğitimi, Ney Eğitimi, Bağlama, Osmanlıca olmak üzere gençlere çeşitli eğitimler verilmeye devam edildi.  Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü, Gençlik Liderleri, Eğiticileri, Gönüllü gençlik Liderleri ve üyeleri aktif çalışmalar yaparak ülke genelinde Şubat ayında ayın gençlik Merkezi olmanın gururu ile örnek Gençlik Merkezi olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, GENÇLİK, MERKEZİ, AYNI, GÜN, , DÖRT, FARKLI, YERDE, FAALİYET, YAPTI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı