Haber Detayı
09 Eylül 2017 - Cumartesi 13:10
 
Afyonkarahisar çocuk kulübü ile tanıştı
Afyonkarahisar’da ilk açılan Özdilek Çocuk Kulübü’nün Müdürü Ayşe Aktuğ, ilk ve ortaokul öğrencilerine sosyalleşmeden, doğayı tanıma, tam ve etkili öğrenmeden zeka testine kadar bir çok alanda hizmet verdiklerini belirtti
ÇOCUK Haberi


Afyonkarahisar’da ilk açılan Özdilek Çocuk Kulübü’nün Müdürü Ayşe Aktuğ, ilk ve ortaokul öğrencilerine sosyalleşmeden, doğayı tanıma, tam ve etkili öğrenmeden zeka testine kadar bir çok alanda hizmet verdiklerini belirtti

 

Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü, Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Aktuğ, Afyonkarahisar’da bir  ilk olan çocuk kulübünün verdiği hizmetleri anlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak kurulan Özdilek Çocuk Kulübü’nde çocukların eğitiminin oyun içinde planlı ve sistemli bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten öğretmen Aktuğ, Afyonkarahisar’da ilk kez faaliyete geçen Özdilek Çocuk Kulübü’nde çocukların oyun oynarken, toplumsal ilişkilerde kurallara uymayı, paylaşmayı, sorumluluk almayı ve işbirliği yapmayı öğrendiklerini belirtti.

 

Özdilek Çocuk Kulübü’nde çocukların evde sadece anne-baba veya kardeşler ile kazanılamayacak bir özellik olan arkadaşlık kurmayı ve sürdürmeyi öğrendiklerini, belirten Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Aktuğ, amaçlanan eğitimin gerçekleştirilebilmesi için çocukların rahatlıkla hareket edebilecekleri genişlikte, kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca yardımsız karşılayabilecekleri güvenlikte ve eğitim programlarının istenildiği gibi uygulanabilmesine fırsat verecek mekanda hizmet verdiklerini vurguladı. 

 

AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA EĞİTİM

 

Uydukent, Yeşilyurt Mahallesi 1752 sokak, no 35’te hizmet veren Özdilek Çocuk Kulübü’nün, ilk ve ortaokul öğrencilerinin tüm gelişim alanlarında gelişimini destekleyen, sosyal kültürel faaliyetler yapan, ödev yapımına yer veren, oldukça güvenli ve öğretici kurumsal bir kuruluş olduğunun altını çizen Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Aktuğ, okulda her birisi deneyimli öğretmenlerle hizmet verdiklerini kaydetti.

 

Amaçladıkları değerler eğitimi hakkında da detaylı bilgiler veren Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Aktuğ, şunları aktardı: “Aklın ve bilimin ışığında ilerlemek. Özverili,çalışkan,gelişime açık,etik,çözüm odaklı, donanımlı ve  nitelikli bir kadro ile çalışmak. İnsan ilişkilerinde adil, güvenli, açık iletişim ve empatik yaklaşımı esas almak. Eğitimin sürekliliği ilkesini gerçekleştirmek. Olumlu kurum iklimi yaratmak. Tam öğrenmeyi gerçekleştirmek. Akademik başarı ile birlikte bilim,kültür,sanat ve spor alanlarında başarılı bireyler yetiştirmek. Öğrencilerimizin bireyselliğini önemsemek. 'İnsan yedisinde ne ise yetmişinde de odur' felsefesini esas alarak çalışma bilinci oturmuş bireyler yetiştirmek.”

 

KULÜPTE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER YER ALIYOR

 

Özdilek Çocuk Kulübü’nde sanat atölyesi, hareket atölyesi, zeka atölyesi, bilim etkinlikleri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri, ödev yapımı bulunduğuna yer veren Müdür Ayşe Aktuğ, öğrencilere yemek ve servis olanağı da sağladıklarını söyledi.

 

Özdilek Çocuk Kulübü’nde yer alan sanat atölyesinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aktaran Aktuğ, “Kurumumuz bünyesinde bulunan atölyemizde seramik, vitray, tual, ebru gibi çalışmalarla çocuklarımızın ince motor kas gelişimini sağlayarak, görsel algı ve yaratıcı düşünmelerine olanak tanıyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLAR ZEKA ATÖLYESİNİ ÇOK SEVECEK

Ayşe Aktuğ, zeka atölyesinde yapılan çalışmalarla ilgili olarak da şu bilgileri paylaştı:

“Stratejik düşünme, zamanında karar verme, sabırlı olma, grup ile hareket etme, saygı duyma, analitik düşünme, mantık yürütme, gözlem yapma, problem çözme gibi kazanımları sağlayan; sadece materyal ile değil, kağıt-kalem ile de toplama, çıkarma, çarpma gibi konularda da pratik yapmaya olanak sağlayan atölyemizdir.”

 

HAYAL GÜCÜ VE BEDEN KULLANIMI İÇİN HAREKET ATÖLYESİ

 

Hareket atölyesinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler paylaşan Ayşe Aktuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuklara bedenin yapısını tanıtmak gündelik hayatta gerçekleştirdikleri hareketlere farklı gözle bakmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Kendine güven geliştirme, hayal gücünü kullanma, duyulara odaklanma, beden dili ve fiziksel interaksiyon (etkileşim) atölyenin belli başlı konularıdır. Atölye tanıtım ve anlatı ile başlar hareket prensipleri ile ilgili alıştırmalarla devam eder. Hayal gücü ve beden kullanımına yönelik oyunlar oynanır. Ayrıca kuruluşumuzun geniş yeşil alanı da çocuklarımıza doğa ortamını sunmaktadır. Ekoloji çalışmaları ile toprağa dokunmalarının yanı sıra bitkileri tanımalarına bir canlının büyüme ve gelişmesini gözlemlemelerine olanak tanıyoruz.

 

ÖDEV YAPIMI İLE TAM ÖĞRENMEYİ SAĞLIYORUZ

 

Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü Aktuğ, ödev yapımı çalışmalarını anlatırken, “Yalnızca ödevini bitirme değil, tam öğrenmeyi sağlıyoruz. Anlatılan konuyu ezbere bilen değil, öğretileni kullanabilen nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Aktuğ, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin de dikkat geliştirme çalışmaları, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, WISC-R zeka testi gibi uygulamaları kapsadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: (AKG) - Afyon Kurtuluş Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisar, çocuk, kulübü, ile, tanıştı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
ŞUHUT FATİH İLKOKULU PETTE OYUNCAK ETKİNLİĞİ
23 Nisan'da Ceylin Merkez İlçe Başkan Oldu
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU !
AFYON GENÇLİK MERKEZİ YAVUZ SELİM İLKOKULUNDAKİ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
Anaokulu Malzemeleri ve Jimnastik Topu Ürünleri | www.tamamanne.com.tr
Afyon Ayşegül Arsoy okulunda mantı keyfi !!
Sınıfta yere yığıldı !! Dili boğazına kaçan öğrenci öldü
Çocuklar Gönüllerince Eğlendi
Şirin Çocuk Odası Aksesuarları
Dinar'da Çocukların günüydü
MİNİK ÖĞRENCİLERİN SALEP KEYFİ
Bebek Battaniyesi Seçimi Bebeğinizin Soğuklardan Korunmasına Yardımcı Olur
MİNİKLER PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANDILAR
ANAOKULU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
BAŞKAN BURHANETTİN ÇOBAN MİNİK ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
Çocuk Giyim İçin En Yeni Modeller
9 Ekim Dünya Posta Günü
Minik Öğrencilerden Hayvan Barınağına Ziyaret
Bebekler için Hediye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bebek Sepeti Modelleri ve Fiyatları | www.nildabebek.com.tr
Minik Eylül'den üzücü haber geldi
En Temel İhtiyacımız İslam Kardeşliği
Dinar’da muhteşem bir bale gösterisi sahnelendi
“Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim Projesi
Yapmayın Çocuklar !! Sandıklı'da Tedirginlik
Şuhut'ta “Yetimler Günü” etkinliği düzenlendi
Başkan Çoban; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı
MİNİK ÖĞRENCİLER ZAFER KENT ORMANI’NA GİTTİLER
Kampanyanın ünü il sınırlarını aştı
Mehmetçikten Videolu cevap
Mektebim öğrencilerin Afyon Hisar Gazetesine ziyaret
Otistik Çocuklar Yardımlaşma Derneğinden Çoban’a ziyaret
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı