Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 00:39
 
Afyonkarahisar’a 4 milyar 635 milyon TL’lik proje
İlimizdeki yatırımların ve devam etmekte olan iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla İl Koordinasyon Kurulu Vali Aziz Yıldırım’ın başkanlığında toplandı
EKONOMİ Haberi


Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yıldırım; “İl Koordinasyon Kurulunun değerli üyeleri ve basınımızın güzide temsilcileri; 2017 Yılının İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısına hoş geldiniz. Toplantıyı tüm kurumlara ve ilimize faydalı olması dileğiyle başlatıyorum. 2017 yılı ikinci dönem itibariyle ilimizdeki kamu yatırımlarının proje sayısı 932'dir. Toplam proje bedeli 4 milyar 635 milyon TL olup, önceki yıllar harcaması 2 milyar 160 milyon TL, 2017 yılı ödeneği 702 milyon 320 bin TL ve dönem sonu harcaması 34 milyon 835 bin TL'dir. Buna göre yatırımlarda 5 nakdi gerçekleşme ve 26 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

 İller Bankası birinci sırada

İlimizdeki yatırımcı kuruluşlardan 2017 yılı ödeneğinden en fazla pay alan üç kuruluş ise sırasıyla şöyledir; 150 milyon 500 bin TL ile Eskişehir İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürlüğü birinci sırada, 130 milyon 500 bin TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18.Bölge Müdürlüğü ikinci sırada. 83 milyon TL ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü üçüncü sıradadır. Kamu yatırımlarının sektörel dağıtımına bakıldığında ise en fazla ödenek 189 milyon TL ile Ulaştırma sektörüne aittir. Onu 130 milyon TL ile Eğitim (Kültür-Spor) sektörü takip ederken, 115 milyon TL ile Tarım (Orman) sektörü üçüncü sırayı almıştır. Dönem sonu harcamalarında ise 15 milyon TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü birinci sırada yer almıştır. İkinci sırada 5 milyon TL ile Eskişehir İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürlüğü, üçüncü sırada ise 4 milyon TL ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yer almıştır. Tüm yatırımcı kuruluşların önceki yıllarda yapmış oldukları özverili çalışmalarının devam edeceği kanaatiyle, emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” dedi.

“Çalışmalar en iyi şekilde devam ettiriliyor”

Koordinasyon toplantısının devamında kurum amirleri tarafından 2017 yılı yatırım çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin projeleri hakkında bilgi verildiği sırada konuşan Vali Aziz Yıldırım, tüm projelerin halkımıza en iyi şekilde hizmet edilmesi için çaba serf edildiğini, bu doğrultuda da her çalışmanın belirlenen sürelerde yapıldığını ve hatta daha öncede bitirilmesi için çalışmaların en iyi şekilde devam ettirildiğini söyledi. Karayolları ile ilgili sunumlar yapılırken Hocalar-Sinanpaşa ilçeleri arasındaki yolun kullanılabilir hale getirilmesi hususunda talimatlarda bulunan Vali Yıldırım, gerekirse yeni bir güzergâh belirlenmesini ve söz konusu ilçelerde yaşayan kişilerin ilimize en güvenli ve en yakın şekilde ulaşımlarının sağlanması için Valilik olarak har türlü destekte bulunulacağını söyledi.

 “Bir tek ağaç dikilecek yer varsa ağaç dikilsin”

Afyonkarahisar’ı çok daha yeşil görmek istediğini belirterek sözlerine devam eden Vali Yıldırım, tüm Kaymakamların bu konuda hassas olması gerektiğini ve bilhassa okul, hastane ve cami ile kamu kurum ve kuruluşlarının bahçeleri gibi ortak kullanıma açık yerlerin peyzajının çok daha iyi yapılmasını istedi. Gerekirse bir tane ağaç dikilecek yer bile olsa oraya da ağaç dikilmesinin önemli olduğunu dile getiren Vali Yıldırım, ormanlık alanlarımızı korumak ve artırmak için çaba sarf edildiğini, Sayın Bakanımızın da desteğiyle önümüzdeki yıllarda Afyonkarahisar’ın daha da yeşil olacağını belirtti. Daha sonra toplantı gündemindeki konular görüşülerek toplantı sona erdi.  >>Mejnun Sancak

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisar’a, 4, milyar, 635, milyon, TL’lik, proje,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Selçuk'ta üzüm festivali coşkusu
Kişiye Özel Hediye Almanın Avantajları
Almanlara Türk şıklığı
2017 yılında dünya genelinde 222 milyon insanın tercihi Türk ayakkabısı oldu
Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatı 280 bin tona ulaştı
Zafer Kalkınma Ajansı Fizibilite Desteği Programı
Ticaret ve Sofra Kültürünü birleştiren fuar, 13 Eylül’de kapılarını açacak…
OSB Yolu Üzeri TCDD Hemzemin Karayolu Alt Geçit Çalışmaları Devam ediyor
AFYON HALK OTOBÜSLERİNE BAYRAMDA ŞOK FİYAT
2018 Bilgisayar Fiyatları
Özel Uçak Kiralama Fiyatları
MERMERDE YENİ PROJE !!
Mermerde Yüksek Verim, Yüksek Katma Değer
Afyonkarahisar'da Haşhaş alımı başladı !!!
Bebek Giyim - Erkek Ve Kız Bebek Giyim Kıyafet Modası
Mini Lazer Kesim Makinası Fiyatları | xenonlaser.com.tr
Düğün Davetiye Fiyatları
Trump: Putin ile görüşme sonrası açıklama yaptı
Dolar ne kadar oldu? Dolar füne göre düşüşe geçti!
Diyanet'e artık KDV YOK !!!
Başkan Erdoğan: Döviz ve faiz düşecek
Şık ve Kaliteli Pantolon Modelleri
USPA Erkek Ayakkabı Koleksiyonu
Pierre Cardin Bayan Çanta Modelleri
Renkli ve Desenli Asfaltlar Neden Tercih Edilmelidir?
Bankalar arasında örnek anlaşma! İşte o Bankalar !!!
Ekmeğe Zam geliyor !!! Peki fiyat artışı ne kadar olacak
“BU AF DEĞİL BARIŞ, ALLAH’IN LÜTFU”
Mevlit Hediyesi Arayanlar Buraya!
En Kaliteli Ayakkabı Markaları
Passolig Afjet Afyonspor Kredi Kartı Avantajları
Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması İçin Büyük Adım
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Nimete kavuşanların inkarından sakının.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı