Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 00:39
 
Afyonkarahisar’a 4 milyar 635 milyon TL’lik proje
İlimizdeki yatırımların ve devam etmekte olan iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla İl Koordinasyon Kurulu Vali Aziz Yıldırım’ın başkanlığında toplandı
EKONOMİ Haberi


Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yıldırım; “İl Koordinasyon Kurulunun değerli üyeleri ve basınımızın güzide temsilcileri; 2017 Yılının İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısına hoş geldiniz. Toplantıyı tüm kurumlara ve ilimize faydalı olması dileğiyle başlatıyorum. 2017 yılı ikinci dönem itibariyle ilimizdeki kamu yatırımlarının proje sayısı 932'dir. Toplam proje bedeli 4 milyar 635 milyon TL olup, önceki yıllar harcaması 2 milyar 160 milyon TL, 2017 yılı ödeneği 702 milyon 320 bin TL ve dönem sonu harcaması 34 milyon 835 bin TL'dir. Buna göre yatırımlarda 5 nakdi gerçekleşme ve 26 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

 İller Bankası birinci sırada

İlimizdeki yatırımcı kuruluşlardan 2017 yılı ödeneğinden en fazla pay alan üç kuruluş ise sırasıyla şöyledir; 150 milyon 500 bin TL ile Eskişehir İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürlüğü birinci sırada, 130 milyon 500 bin TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18.Bölge Müdürlüğü ikinci sırada. 83 milyon TL ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü üçüncü sıradadır. Kamu yatırımlarının sektörel dağıtımına bakıldığında ise en fazla ödenek 189 milyon TL ile Ulaştırma sektörüne aittir. Onu 130 milyon TL ile Eğitim (Kültür-Spor) sektörü takip ederken, 115 milyon TL ile Tarım (Orman) sektörü üçüncü sırayı almıştır. Dönem sonu harcamalarında ise 15 milyon TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü birinci sırada yer almıştır. İkinci sırada 5 milyon TL ile Eskişehir İller Bankası A.Ş. Bölge Müdürlüğü, üçüncü sırada ise 4 milyon TL ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü yer almıştır. Tüm yatırımcı kuruluşların önceki yıllarda yapmış oldukları özverili çalışmalarının devam edeceği kanaatiyle, emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” dedi.

“Çalışmalar en iyi şekilde devam ettiriliyor”

Koordinasyon toplantısının devamında kurum amirleri tarafından 2017 yılı yatırım çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin projeleri hakkında bilgi verildiği sırada konuşan Vali Aziz Yıldırım, tüm projelerin halkımıza en iyi şekilde hizmet edilmesi için çaba serf edildiğini, bu doğrultuda da her çalışmanın belirlenen sürelerde yapıldığını ve hatta daha öncede bitirilmesi için çalışmaların en iyi şekilde devam ettirildiğini söyledi. Karayolları ile ilgili sunumlar yapılırken Hocalar-Sinanpaşa ilçeleri arasındaki yolun kullanılabilir hale getirilmesi hususunda talimatlarda bulunan Vali Yıldırım, gerekirse yeni bir güzergâh belirlenmesini ve söz konusu ilçelerde yaşayan kişilerin ilimize en güvenli ve en yakın şekilde ulaşımlarının sağlanması için Valilik olarak har türlü destekte bulunulacağını söyledi.

 “Bir tek ağaç dikilecek yer varsa ağaç dikilsin”

Afyonkarahisar’ı çok daha yeşil görmek istediğini belirterek sözlerine devam eden Vali Yıldırım, tüm Kaymakamların bu konuda hassas olması gerektiğini ve bilhassa okul, hastane ve cami ile kamu kurum ve kuruluşlarının bahçeleri gibi ortak kullanıma açık yerlerin peyzajının çok daha iyi yapılmasını istedi. Gerekirse bir tane ağaç dikilecek yer bile olsa oraya da ağaç dikilmesinin önemli olduğunu dile getiren Vali Yıldırım, ormanlık alanlarımızı korumak ve artırmak için çaba sarf edildiğini, Sayın Bakanımızın da desteğiyle önümüzdeki yıllarda Afyonkarahisar’ın daha da yeşil olacağını belirtti. Daha sonra toplantı gündemindeki konular görüşülerek toplantı sona erdi.  >>Mejnun Sancak

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisar’a, 4, milyar, 635, milyon, TL’lik, proje,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Profesyonel Çözümler İçin Venti Servis
Horizon 2020 Projesinin 2. Toplantısı Berlin’de Gerçekleştirildi
Dünya pamuk tüketimi 27,5 milyon tona koşuyor!
Türk gıda ürünleri Venezuella’nın gözdesi oldu
EİB ihracatını tarım ve madencilik sektörü sırtlandı
Gaming Mouse Özellikleri
Çikolata Hediyeler
Caraskal - Her Ağırlığa Uygun Caraskal
Konfeksiyon sektörü Vikingleri sevdi
Özel sektörde çalışanları ne kadar zam alacak? İşte o oran...
Baskılı Tişört
Bayanlar Hangi Tarz Ayakkabıları Seviyor
Türkiye, Avrupa Birliği nezdinde Daimi Tarım Ataşesi atayacak
Egeli makineciler tıkır tıkır ihracat yapıyor
BENZİNE VE MAZOTA İNDİRİM GELİYOR !!
Peynirciler Petrol, Afyon-Konya yolunda Hizmete Açıldı !!
AFYON PTT YÖRESEL ÜRÜN İNDİRİM KAMPANYASI !!!
Göz Dolduran Kadın Mont Modelleri
Freze Tezgahı Ürünlerinin Çok Kapsamlı Tanıtım Alanı
Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü Paris’te güçbirliğine gitti
Ekran Kartları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
İhracat Akademisi start aldı
Vizyon Havacılık’ın 2500 m²’lik Hangarı Yarın Açılıyor…
Sağlıklı beslenme, beyin sağlığını koruyor
Afyonkarahisar PTT 101 adet otomasyona açık işyeri ile hizmet veriyor
KAPASİTE GELİŞTİRME TEKNİK EKİBİ AFYON'A GELDİ
HİDROMEK VE DEMMAK – DEMMER EL ELE,
Katar’a ihracatta yeni hedef 1 milyar dolar
Egeli ihracatçılar Brexit fırsatlarını radarına alacak
Fatih Özkösemen Digitalzone’da!
Enflasyonla mücadelede hükümetimizi sonuna kadar destekliyoruz”
Yeni Rahle Modelleri ve Fiyatları
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı