Haber Detayı
27 Ağustos 2016 - Cumartesi 15:06
 
AFYON ZAFER FESTİVALİ HALK YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI
26-30 Ağustos Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Zafer Festivali, Zafer Halk Yürüyüşü ile başladı.
GÜNDEM Haberi


 İl protokolü, kuvvet komutanları, halk oyunları ekipleri ve halkın katılımıyla saat 17.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, Kurtuluş Caddesi istikametinden eski Yoğurt Pazarı Kavşağı'nda sona erdi. Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi Mehteran Takımı öncülüğünde gerçekleşen yürüyüş renkli görüntülere sahne olurken, Şekerbank kavşağında gösteri sunan ekiplerin gösterisi büyük beğeni topladı.

Halkın büyük ilgi gösterdiği yürüyüşte, Vali Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçarslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, misafir komutanlar ve il protokolü en ön sırada yürüyerek halkı selamladı. Kültürlerin kaynaşmasına sahne olan Afyonkarahisar Belediyesi 15.  Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali'ne Moldova, Makedonya, Bulgaristan, Kırgızistan Zonguldak, Söke ve Bolvadin Halk oyunları ekipleri katıldı. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ZAFER, FESTİVALİ, HALK, YÜRÜYÜŞÜYLE, BAŞLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı