Haber Detayı
24 Şubat 2017 - Cuma 21:20
 
AFYON ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik kurulan özel ekip, mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor.
ASAYİŞ Haberi


Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik kurulan özel ekip, mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor. Bu çalışma doğrultusunda gün boyu denetim yapan bu özel ekip, hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne haiz olması durumunda iş yapmaktan kaçınıp, insanların merhamet duygularını istismar eden dilencilerle savaşı devam  ediyor. 

 Son meydana getirilen denetimde özellikle Cuma günleri cami önlerinde ve şehrin işlek caddelerinde bekleyerek yurttaşlardan para dilenen dilenciler toplandı. Zabıta Karakolu'na götürülerek üzerlerindeki paralara el konulmuş olan dilenciler hakkında Kabahatler Kanunu'nu gereğince yasal işlem uygulandı. İnsanların duygularını sömürmek için minik çocukları kullanan dilenciler hakkında ise İl güvenlik Müdürlüğü yöntemiyle çocuk istismarı suçundan işlem başlatıldı.

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, "asla bir emek ve çıkar mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, acıma duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir" iletisi verdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ZABITA, EKİPLERİ, DİLENCİLERE, GÖZ, AÇTIRMIYOR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı