Haber Detayı
27 Mart 2016 - Pazar 21:50
 
Afyon ve Eskişehir Akut ekiplerinden Eğitim !!!
Hafta sonu ilimizde, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyon ve Eskişehir ekipleri, gönüllülerinden oluşan 55 kişiye enkaz eğitimi verdi.
SİVİL TOPLUM Haberi


Hafta sonu ilimizde, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyon ve Eskişehir ekipleri, gönüllülerinden oluşan 55 kişiye enkaz eğitimi verdi.

AKUT Afyon Operasyon ve Lojistik Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde, enkaza yaklaşma, dar alan operasyonları, temiz kapak açma, çürütme yöntemiyle kapak açma, dar alanda yaralı sedyeleme eğitimleri verildi.  Bunun yanı sıra yeni katılan gönüllülere de acil durum lojistiği malzeme tanıtımı, güvenlik prosedürleri, sahada koordinasyon, beton kırma, metal kesme, tahkimat kırma, yaralı sabitleme ve yaralı tahliyesi konularında eğitimler verildi.

 

Eğitimin ardından azimli çabalarından dolayı gönüllülere teşekkürlerini sunan AKUT Afyon Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu ve AKUT Eskişehir Ekip Lideri Mete Kızıll, çalışmaların son derece verimli geçtiğini belirterek, birinci derecede deprem kuşağı üzerinde bulunan bu iki şehrin ve arama kurtarma ekiplerinin her an hazırlıklı olması gerektiğini ve bu yönde eğitimlerin ve tatbikatların artarak devam edeceğini kaydettiler.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyon, ve, Eskişehir, Akut, ekiplerinden, Eğitim, !!!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı