Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 12:26
 
AFYON'UN VAZGEÇİLMEZİ OLACAK
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun büyük gayretleriyle Belediyemize devri yapılan Karayolları arazisinde çalışmalara başlandı. Yılsonuna kadar tamamlanması hedeflenen Karayolları Parkı, Afyonkarahisarlılar’ın vazgeçilmez mekânlarından biri olacak. İlk kez Kapalı Çocuk Oyun Alanı’nın yapılacağı Karayolları Parkında çocuklar kışın dahi parkta keyifli vakit geçirecek.
GÜNDEM Haberi


KARAYOLLARI PARKINDA ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

        Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın seçim vaatlerinden olan Karayolları Parkında çalışmalara başlandı.Afyonkarahisar Belediyesi halkımızın yaşam kalitesini arttırma, sosyal ve kültürel alanlarını genişletmeye yönelik park ve yeşil alan seferberliğine yenilerini eklemeye devam ediyor. Park ve yeşil alan olarak düzenlenecek Karayolları arazisi sayesinde Afyonkarahisarlılar şehrin stresli havasından kurtularak doğayla buluşacak.

KIŞ AYLARI İÇİN KAPALI ÇOCUK OYUN ALANI YAPILACAK

Hatırlanacağı gibi Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun büyük çabalarıyla şehrimizin en merkezi yerlerinden olan Karayolları Arazisinin devri Belediyemize sağlanmıştı.

İlk etapta  14 bin metrekaresi değerlendirilecek arazinin kalan kısmı Karayolları tarafından boşaltıldıktan sonra düzenlenecek. Yürüyüş yollarından, çocuk oyun alanlarına, macera parkurundan, süs havuzu, kafeteryaya kadar her şeyin düşünüldüğü Karayolları Parkında çocuklara özel ilk kez kapalı çocuk oyun alanı yapılacakÖzellikle soğuk kış günlerinde çocukların enerjisini atması ve keyifli vakit geçirmesi için 600 metrekare alan içerisine yapılacak Kapalı Çocuk Oyun Alanında çocuklar keyifli vakit geçirecek, aileleri ise kafeterya da dinlenme fırsatı bulacak. 

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden Karayolları Parkının bu yılsonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON'UN, VAZGEÇİLMEZİ, OLACAK, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı