Haber Detayı
26 Haziran 2017 - Pazartesi 23:58
 
AFYON TAŞ MEDRESE'DE BAYRAMLAŞMA
Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese'de gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi


Vali Aziz Yıldırım ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekilleri, Garnizon Komutanı Şahin Kılıçarslan il protokolü, askeri erkan, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Törene katılan misafirler, kentin kültürünü ve tarihi değerlerini yansıtan bir mekan olarak Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilen Taş Medrese'de düzenlenen bayramlaşma törenine geniş bir katılımla büyük ilgi gösterdi.

 

 “RAMAZAN AYINDA MÜTHİŞ BİR YARDIMLAŞMA DUYGUSU ORTAYA ÇIKTI”

 

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tüm Afyonkarahisarlılar'ın Ramazan Bayramını kutladı. Başkan Çoban; bayramın ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik, sağlık ve huzur getirmesini diledi. Başkan Çoban konuşmasında “Bayramlar, yardımlaşmanın, sevginin, merhametin insani değerlerin en üst seviyeye çıktığı günlerdir. Böyle günlerde biz sadece Müslüman kardeşlerimizi değil, dünyadaki tüm insanları düşünüyoruz.  Dünyada zulümler, savaşlar, baskılar sona ersin. Aç ve açıkta insan kalmasın. Herkes sağlıklı şartlarda en güzel şartlarda yaşamını sürdürsün diye düşünüyor ve dua ediyoruz.

 

Gerçekten çok güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Ülkemizde ve insan âleminde müthiş bir yardımlaşma duygusu ortaya çıktı. Bu hassasiyetin daima zirve yapmasını diliyorum. Bu vesileyle Tüm İslam Âleminin, ülkemizin ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİ KISA SÜREDE PÜSKÜRTÜRLÜ”

Vali Aziz Yıldırım ise geçen Ramazan Bayramından bu seneki Ramazan Bayramına kadar geçen sürede ülkemizin ve dünyanın birçok hadisenin meydana geldiğini söyledi. Vali Yıldırım; “Geçen sene Ramazan Bayramından bu seneki Ramazan Bayramına kadar gerek ülkemizdeki gerek dünyadaki vakaları hadiseleri, tahmin etmemiz, hesap etmemiz mümkün değil.

 

Geçen seneki Ramazan Bayramının bir hafta sonrasında hepimizin bildiği gibi hain bir darbe girişimi memleketimizin başına geldi. Ama şükürler olsun ki; gerek vatandaşlarımızın, gerek siyasilerimizin, gerek sağ duyulu askerler ve polislerimizin, büyüklerimizin, bakanlarımızın, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın gayretleri, öngörü ve çalışmalarıyla kısa sürede bu darbe girişimi püskürtürlü. Sonrasında hakikaten büyük bir temizlik hareketi yapıldı” dedi.  

 

“TÜRKİYE’MİZ ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ DİMDİK AYAKTA”

 Dünyada da pek çok olaylar olaylara şahit olunduğunu ifade eden Vali Aziz Yıldırım; “ Gerek Suriye’de, gerek Irak’da gerekse Yunanistan’da Rusya’da ve Amerika’da, Kuzey Afrika’da, Mısır’da Ortadoğu da yine pek çok üzücü olay yaşandı.  Ülkemiz çevresinde yangın yerine dönen ülkeleri orada yaşayan insanların bir kurtuluş alanı olarak gördükleri Türkiye’miz Allah’a şükürler olsun ki dimdik ayakta duruyor. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Her ne kadar bayramları gönlümüz buruk yaşıyorsa da yine de bayram ve bayramdır. Biz bayramları bayram gibi yaşamalıyız. İnşallah önümüzdeki yıllar çok daha güzel olur.

 

Birlik ve beraberlik içerisinde tüm İslam coğrafyası için acıların yaşanmadığı, çocukların ölmediği, gözyaşlarının dökülmediği günler yaşamayı temenni ediyorum. Bu vesileyle Ramazan Bayramının İslam âlemine, ülkemize ve Afyonkarahisarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

“21. ASRA MÜHRÜ VURACAK OLAN MİLLET TÜRK MİLLETİDİR”

Genel bayramlaşma programının son konuşmasını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olmasını temenni eden Bakan Eroğlu; “Geçen Ramazan bayramından bu Ramazan Bayramına kadar pek çok hadise yaşandı. Bunlardan birisi de 15 Temmuz’da alçak FETÖ darbe girişimi. Allah’a şükürler olsun ki; Allah’ın yardımı, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın dirayeti sayesinde bu alçak darbe girişimi engellendi. Türkiye bir kaledir. Düşmanlar bu kaleyi yıkmak istiyor. 

 

Meselinin özü budur. Aslında Haclı Seferleri başka şekilde devam ediyor. Özellikle bu coğrafya da ayakta kalmanın yolu çok güçlü olmaktan geçiyor. Bizler mutlaka bu bayramlar vesilesiyle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlü kılmalıyız, pekiştirmeliyiz. Türkiye’yi daha da ileri götürmemiz gerekir. Gönül coğrafyasındaki bütün insanlar Türkiye’den çok şey bekliyor. Üzerimizde büyük bir tarihi mesuliyet var. Akan kanlar inşallah son bulacaktır. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenlerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Türkiye’nin bahtı açıktır, 21. asra mührü vuracak olan millet Türk milletidir. Türkiye’nin başına gelenler başka bir ülkenin başına gelse perişan olur. Türkiye ayakta kaldı” diye konuştu.  

“AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

Afyonkarahisar’ın gelişmesi konusunda yoğun çaba gösterdiklerine dikkat çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Afyonkarahisar için de çalışmak hepimizin boynunun borcu. Burası mübarek topraklar, şehitler diyarı. Buraya hizmet etmek gerçekten bir ibadettir. Bizler de bu şuurla çalışıyoruz. Her bayram olduğu gibi bu bayramda müjdelerle geldik. 130 milyon liralık müjde ile geldik. Hayırlı olmasını diliyoruz. Afyonkarahisar’ı dünyanın en güzel marka şehirlerinden biri haline getireceğiz. Büyük hedefi olmayan devletler nasıl tarih sahnesinden silinirse büyük hedefi olmayan şehirler de ileriye doğru bir adım atamaz. Dolayısıyla bizim Afyonkarahisar için büyük hedeflerimiz var” dedi.

 

“VALİMİZE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Konuşmasının sonunda Muş’a tayini çıkan  Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım’a da bu güne kadar ilimizde gerçekleştirdiği çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bakan Eroğlu; Sayın Valimiz gerçekten kendisi çalışkan, herkese çok iyi yaklaşan bir Valimiz. Arzu etmedik gitmesini ancak o bölgede çok ihtiyaç var diye Valimiz için böyle bir durum söz konusu oldu. 780 bin kilometre her yer bizim vatanımız. Kendisini Muş’ta da ziyaret edeceğiz. Şimdiye kadar yaptığı büyük çalışmalardan dolayı, birlik ve beraberlik kardeşliğin pekişmesi konusunda gösterdiği gayretlerden dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

 

 

Yeni görev yerinde kendisine üstün muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Biz hakkımızı helal ediyoruz, onunda hakkını helal etmesini diliyoruz. Bu bir vedalaşma değil, kendisi bizim fahri hemşehrimiz bu bakımdan kendisine gönülden teşekkür ediyoruz.  Bu vesileyle Mübarek Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum “ diye konuştu.

Kaynak: (AV) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, TAŞ, MEDRESE'DE, BAYRAMLAŞMA, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
DEMİRKIRKAN BASIN BAYRAMI MESAJI
TÜKENMEYEN HÜZNÜMÜZ: KUDÜS VE MESCİD-İ AKSÂ
Yeni Bakanlar Kurulu kabinesinde revizyona gidildi
SON DAKİKA ; SANATÇI HARUN KOLÇAK HAYATINI KAYBETTİ !!!
PARSAK : Terörist hak ettiği cezayı aldı
İscehisar Belediye Başkanı KHK ile ihraç edildi
‘Demokrasi Nöbeti’nde meydanlar boş kalmadı.
SALÂLAR YİNE BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN OKUNDU
Vali Tutulmaz, Demokrasimize sahip çıktık
AFSU 15 TEMMUZ´A HAZIR !!!
CUMHURİYET BAŞSAVCISI ERAY´DAN VEDA ZİYARETİ
BAŞKAN ÇOBAN 15 TEMMUZ MESAJI
BİRLİKTİR : En karanlık geceyi milletimiz aydınlattı
KOÇAK ; "Erdoğan darbecilere BOYUN EĞMEDİ"
15 TEMMUZ GAZİLERİNDEN BAŞKAN ÇOBAN´A ZİYARET
AFSU'YA TEŞEKKÜRLER !!! ÜCRETSİZ TAŞIYACAK
15 TEMMUZ'DA YAPILACAK DUA
Vali Tutulmaz Özel İdareyi inceledi
Yeni Valimiz tutulmaz, ziyaretleri kabul ediyor
İmanımız ve İnsanlığımızın İmtihanı Mülteciler
Afuon Atatürk Hatıra Ormanı hazırlanıyor
HİNT KENEVİRİ ELE GEÇİRİLDİ !!!
Vali Azizi Yıldırım onuruna veda yemeği
Valimizi Afyon’dan uğurladık
Kiraz domates ve mermere Rus iş adamı ilgisi  
Emirdağlılar 15 Temmuz Gecesine Hazırlanıyorlar
Aşırı sıcaklara dikkat edelim
Vali Yıldırım’a veda…
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN VEDA ZİYARETİ
SURİYELİLER DÖNÜYOR !!!
TERÖRİST GÜLEN BAKIN NEDEN EVLENMEMİŞ !!!
BAYRAM BİTTİ !!! TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA !!!
Bayram namazında cemaat camilere sığmadı !!!
Afyon İnternet Habercileri Derneği Başkanı Ögeday;
Terörist, Namaz kılanları bıçakladı !!!
AFYON AMBAR YOLUNDA BAYRAM YOĞUNLUĞU
Vali Aziz Yıldırım icazet merasimine katıldı.
Hacze giden avukata ve memura tornavidalı saldırı !!!
AFYONKARAHİSAR OTOGARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU YAŞANMADI
BAYRAMDA TRAFİK KURALLARINA UYALIM !!!
Bizim Gazete
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


Müslim, İmân, 95
Ulusal Gazeteler
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisar Bld.
0
0
0
0
0
0
2
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
3
Osmanlıspor FK
0
0
0
0
0
0
4
Başakşehir
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
7
K.D.Ç. Karabük
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
10
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
11
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
12
Evkur Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
13
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
16
T.Konyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir


Hz. Muhammed
Arşiv
ÜYEYİZ

sanalbasin.com üyesidir "

Alexa
Haber Yazılımı