Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 20:16
 
Afyon Semarkand Muhabbet Gecelerine büyük katılım
SİVİL TOPLUM Haberi


Semerkant Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar Belediyesi’nin sponsorluğunda Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Dursun Ali Erzincanlı’nın şiiri, Bekir Develi’nin sunumu ve Murat Beled’in ilahileriyle “Muhabbet Geceleri” programı düzenlendi.
Semerkand Vakfı tarafınca düzenlenen programa, Afyonkarahisar Vali’si Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar; Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Balediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve Semerkant Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanı M. Emin Birliktir’in yanı sıra yaklaşık 4 bin kişi katıldı. 
TÜM GÖNÜLLERE HİZMET
Gecenin açılış hitabını icra eden Semerkant Vakfı İl Başkanı M. Emin Birliktir, “Kıymetli misafirlerimiz; Muhabbet gecelerini niçin düzen ediyoruz; çünkü muhabbet sevgidir, hürmettir, vefadır, sadakattir. Muhabbet ruh dünyamıza yağan Rabbani bir imkandır. Gene muhabbet, bir gönle girmenin gayretiyle tüm gönüllere hizmet etmektir. Çünkü gönül; Rabbimizin teveccüh mekanıdır. Kıymetli misafirlerimiz, gönüller fethedilerek birçok probleminin çözülebileceğini düşünüyoruz. Özellikle gençlerimiz gönül kapıları açılarak yarınlara umut olabilir. Aile bireyleri sadece muhabbetin bereketli bağlarıyla birbiriyle kenetlenebilir  ve bir cemiyet sadece muhabbetin sağlam temelleri üzerine inşa edilerek sarsılmadan, yıkılmadan varlığını devam ettire bilir. Çünkü gönül; Rabbimizin teveccüh mekanıdır. Bu hakikate bir damla da olsa hizmet etme adına, yurt içinde ve haricinde “Muhabbet Geceleri” adı altında programlar tertiplenmektedir. Niyet; maksimum ihtiyaç duyduğumuz hakiki muhabbetin tüm kalplerde yerleşmesine hizmet etmekle birlikte, insanımıza keyifli saatler yaşatarak bir taraftan da tefekküre sevk edebilmektir. Bu duygular içerisinde sahibi Muhabbet olan Yüce Rabbimizin bizleri kayra, sadakat, vefa ve tövbe gibi sevmiş olduği hallerle halelendirmesini niyaz eder, programın gerçekleşmesinde emeği geçen başta bir kültür hizmetkarı olan Ser organizasyona ve katkılarından ötürü tüm kurum ve şahıslara teşekkür eder, teşriflerinizden ötürü hepinize tekrardan saygı ve muhabbetlerimizi arz ederim” diye konuştu. 
ERZİNCANLI GÖNÜLLERİ MEST ETTİ
mevzuşmanın ardından Afyonkarahisar Fatih Muhabbet İlahi gurubunun söylemiş olduği ilahilerin ardın Ünlü Tasavvuf Şairi Dursun Ali Erzincanlı tarafınca okunan naatlar programa katılanlara duygu dolu onlar yaşattı. Bekir Deveci’nin sunuculuğunu yaptığı program Murat Beled’in ilahileriyle son buldu. 

 

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyon, Semarkand, Muhabbet, Gecelerine, büyük, katılım,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı