Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 09:45
 
AFYON SAMİ ÇİFCİ BİLGİ EVİNDE YAZ OKULU TAMAMLANDI
Afyonkarahisar Şehit Üsteğmen Sami Çifci Bilgi Evinde açılan Kur'an-ı Kerim ve siyer eğitiminden oluşan yaz okulu kursları tamamlandı. Kurslara katılan en başarılı 16 öğrenciye bisiklet ve 50 öğrenciye Kur’an-ı Kerim kitabımız hediye edildi.
Haberi


        Harbiş Mahallesi'nde yaşayan çocuklar, Şehit Üsteğmen Sami Çifci Bilgi Evinde açılan yaz okuluna katılarak, yaz tatillerini dolu dolu geçirdi. Yaz okulunda açılan kurslara katılan öğrenciler, hem yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hem de Peygamber Efendimizin hayatını öğrendi.

 

        HEM ÖĞRENDİLER HEM DE EĞLENDİLER

 

        Ayrıca, değerler eğitimi kapsamında adap ve görgü kuralları üzerine eğitim verilen öğrencilere yönelik; piknik, tarihi mekan gezileri ve spor turnuvaları düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Bayramı'nda da özel bir faaliyet yapılarak, öğrencilere vatan ve bayrak sevgisi anlatıldı. 350 öğrencinin katıldığı yaz okulu kurslarının sona ermesiyle Bilgi Evinde düzenlenen törenle en başarılı 16 öğrenciye bisiklet, 50 öğrenciye Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

 

        HAYRAT VAKFI'NDAN BÜYÜK DESTEK

 

        Yaz okulunun çok büyük ilgi gördüğünü belirten Şehit Üsteğmen Sami Çifci Bilgi Evi Koordinatörü Mustafa Uzun, Hayrat Vakfı'nın da destekleriyle öğrencilere 5 hafta boyunca çok güzel eğitim verdiklerini söyledi. Kurslar için Hayrat Vakfı'nın 30'a yakın eğitimci görevlendirdiğini belirten Koordinatör Uzun, bu eğitimcilerin hiçbir ücret talep etmeden kendi imkanlarını kullanarak çocuklara eğitim verdiklerini ifade etti. Uzun, bilgi evlerinin mahallelerin en önemli sosyal ve kültürel yapıları haline geldiğini belirterek, bu projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, SAMİ, ÇİFCİ, BİLGİ, EVİNDE, YAZ, OKULU, TAMAMLANDI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.


Hz. Muhammed
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı