Haber Detayı
03 Kasım 2016 - Perşembe 09:17
 
AFYON MEVLEVİ TÜRBE CAMİİ´NE KALORİFER SİSTEMİ YAPILACAK
Elektirikli taban ısıtma sistemi ile ısınan Mevlevi Türbe Camii Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan alınan izin doğrultusundan kalorifer sistemine geçiş yapacak.
RESMİ İLAN Haberi


MEVLEVİ KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI…

MEVLEVİ TÜRBE CAMİİ’NE KALORİFER SİSTEMİ YAPILACAK

Afyonkarahisar Belediyesi, Mevlevi Kültür Merkezi oluşturmak için kolları sıvadı.  Mevlevi Türbe Camii yakınlarındaki vatandaşa ait konutu satın alacak Belediye, sema gösterileri, sohbetler, kahvaltı ve yemeklerin verilebileceği bir mekânı Afyonkarahisar’a kazandıracak.  Bölgeye birde ısı merkezi kuracak Belediye, bu sayede Türbe Camii’nin ısıtmasını buradan sağlayacak.

HAYIRSEVERLERİMİZDEN DESTEK ALIYORUZ

Konuyla ilgili Belediye Meclisi’ne bilgi veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; “Akmescit Mahallesinde vatandaşımıza ait toplam 310 metrekarelik bir yeri Türbe Camii imamı ve derneğin talebi üzerine satın alıyoruz. Burada yeniden bir Mevlevi Kültür Merkezi yapacağız. Sema gösterileri sohbetler, Pazar günleri Türbe Camii’nde yapılan zikirden sonra kahvaltı ve yemekler bu mekanda  verilebileceği gibi toplantılarda yapılabilecek. Burada birde ısı merkezi kurulacak. Bu sayede ise Türbe Camii’nin ısıtmasını da buradan sağlayacağız. Bu konuda hayırseverlerimizden de büyük destek alıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, MEVLEVİ, TÜRBE, CAMİİ´NE, KALORİFER, SİSTEMİ, YAPILACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı