Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 00:59
 
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI !!!
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 2016-2017 öğretim yılı için planlanan Uluslararası Hareketlilik sıralamasında Türkiye genelinde otuz yedinci, 1992 yılında kurulan üniversiteler içinde ise 5. sırada yer almayı başardı.
EĞİTİM Haberi


AKÜ Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü’nden (UİM) yapılan yazılı açıklamada, AKÜ’nün Ağustos ayında Erasmus+ öğrenci ve öğretim elamanlarının yurt dışında eğitim görme ve ders verme işlemleri içerisinde tahsis edilen hibe miktarları bakımından devlet ve özel üniversiteler bağlamında, öğrenci sayısına bakılmaksın 37. sırada yer aldığı belirtildi. Açıklamaya göre ayrıca 1992 yılında kurulan AKÜ, kendisi ile yaşıt üniversiteler içerisinde ise 5. olmayı başardı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz sadece 9 üniversite tarafından ortak yürütülen ERASMUS+ Staj Hareketliliği kapsamında 2 konsorsiyuma üye olup bu alanda da Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk sıralarda yer almıştır. AKÜ ERASMUS+ ortak üyeler kapsamında Ukrayna, Gürcistan, Kosova, Bosna Hersek, Kazakistan ile de ortaklık anlaşmaları yapmış olup bu alanda da Türkiye’deki üniversiteler arasında ilkler arasında olma başarısını göstermiştir.  Bu performansı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi 2016-2017 yılında toplamda 200 civarındaki öğrencisini yurtdışında 1 veya 2 yarıyıl müddetince eğitim aldırabilecektir. İlaveten 35 civarında öğretim elemanı ve idari personel bu programdan faydalanarak kısa süreli ders verme veya eğitim alma maksadıyla ortak üniversitelerimizde bulunabilecektir. Üniversitemiz tüm bu programlar için toplamda tamamı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından sağlanan 600 bin Avroluk bir bütçe kullanmayı hak etmiştir.”

Kaynak: (AKÜ ) - Afyon Kocatepe Üniversitesi Basın Yayın Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, KOCATEPE, ÜNİVERSİTESİ’NDEN, BÜYÜK, BAŞARI, !!!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı