Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 23:27
 
AFYON KOCATEPE GÜREŞ TAKIMI’NDAN 4 MADALYA
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güreş Takımı, Çorum’da düzenlenen Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonası’dan madalyalar ile döndü.
SPOR Haberi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güreş Takımı, Çorum’da düzenlenen Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonası’dan madalyalar ile döndü.

Çorum’da 55 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada, 85 kilogram erkekler grekoromen stilde Ali Cengiz ve 63 kilogram bayanlarda Şaziye Nur Mertgenç sıkletlerinde şampiyon olarak altın madalya almaya hak kazandı. 125 kilogramda Kılıçaslan Yaman’ın gümüş madalya aldığı turnuvada, bayanlar 58 kilogramda Ceylan Kezici de bronz madalya kazandı.

Afyon Kocatepe Güreş Takımı Antrenörlüğünü yapan Arş. Grv. Dr. Özkan Işık, Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda da aynı başarıyı göstermek istediklerini dile getirerek, “Ali Cengiz büyüklerde de Dünya Şampiyonu olmuş bir sporcumuz, umarım Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda da şampiyon olacaktır. Elde edilen başarılar hepimizi gururlandırdı. Başta sporcularımıza ve bu sporcuların yetişmesine katkı sağlayan tüm hocalarımıza, antrenörlerine, Beden Eğitimi Yüksekokulu (BESYO) Müdürümüz Doç. Dr. Yücel Ocak’a ve bize her türlü desteği sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Solak’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Şampiyonadan altın madalya ile dönen Ali Cengiz ve Şaziye Nur Mertgenç’in, Ekim ayında Çorum’da düzenlenecek olan Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası’nda da AKÜ’yü ve Türkiye’yi temsil edeceği kaydedildi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, KOCATEPE, GÜREŞ, TAKIMI’NDAN, 4, MADALYA,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı