Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 19:42
 
AFYON KENT MÜZESİ VATANDAŞA TEK TEK ANLATILIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından oluşturulacak olan Kent Müzesi için ilimizin tarihi geçmişini ve envanterini ortaya çıkarmak, gelecek nesillere ışık tutmak adına bilgilendirme toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.
GÜNDEM Haberi


KENT MÜZESİ VATANDAŞA TEK TEK ANLATILIYOR

                Afyonkarahisar Belediyesi tarafından oluşturulacak olan Kent Müzesi için ilimizin tarihi geçmişini ve envanterini ortaya çıkarmak,  gelecek nesillere ışık tutmak adına bilgilendirme toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.

                Kent Konseyi yetkilileri tarafından ilimizin ilçe, kasaba ve köylerinde Kent Müzesi kurulum çalışmaları, halkımızla tek tek görüşerek anlatılıyor. Bilgilendirme toplantıları bu kez de Değirmen Ayvalı Kasabası ve Salar Kasabaları ile devam etti.

“ESERLERİ GELECEK NESİLLERE AKTARACAĞIZ”

                Kent Müzesine envanter toplamak ve bilgi almak için Değirmen Ayvalı Kasabasında giden yetkililer, Değirmen Ayvalı İlköğretim Okulu Müdürü Osman Çölgeçen’i ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Daha sonra Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ahmet Çetin ve Şehit Ahmet Mahallesi Muhtarı Mustafa Çivi’yi ziyaret eden Kent Konseyi yetkilileri, muhtarlara müze hakkında bilgi verdi. İlimizin tamamının desteğini alarak Kent Müzesini kurmak istediklerini belirten yetkiler, eserleri gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirtiler.

“YAŞAYAN BİR KENT MÜZESİ HEDEFLİYORUZ”

                Değirmen Ayvalı Kasabası’nın ardından Salar Kasabası’nda geçen yetkililer, Fatih Mahalle Muhtarı İbrahim Kezgin ve Güneştepe Mahalle Muhtarı Sadık Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Daha sonra kasabadaki vatandaşlarla bir araya gelen Kent Konseyi yetkilileri,  köy kahvesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

                Yaşayan bir kent müzesi oluşturmayı hedeflediklerini belirten yetkililer, müzeyi gezen bir kişinin, gezisini tamamlandığında ilimizle ilgili her şeyi öğrenebileceği bir tasarım ve düzenleme oluşturmak istediklerini belirtiler.

MÜZEYE BAĞIŞLAR BELEDİYE YETKİLİLERİNCE TOPLANIYOR

                Kent Konseyi yetkililerince müze için toplanan bağışlar,  kimlik gösterilerek makbuz karşılığında alınırken, Belediye’nin ismini kullanarak bağış toplayan kişi yada kişilere itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, KENT, MÜZESİ, VATANDAŞA, TEK, TEK, ANLATILIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.


Mevlana
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı