Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 22:01
 
AFYON GAR İÇİNDE ‘VAGON KAFE’ YAPILACAK
Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli ödenek tahsis edildi.
GÜNDEM Haberi


AFRAY’IN 1. ETAP ÖDENEĞİ TAHSİS EDİLDİ

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’yi iade-i ziyarette bulundu.

 

Ziyarette, Belediye Başkan Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY Projesi’nin son durumu ile ilgili Başkan Zeybek’e bilgi veren TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Devlet Demiryolları İşletme Genel Müdürlüğü Etüd ve Proje Dairesi Başkanlığı Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü kanalıyla Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli ödeneğin tahsis edildiğini açıkladı.

 

GAR İÇİNDE ‘VAGON KAFE’ YAPILACAK

 

İhalenin tamamlanmasının ardından işin yürütmesini, Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle Bölge Müdürlüğü olarak kendilerinin yapacağın belirten Sivri, 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının simülasyonu üzerinden Başkan Zeybek’e bilgi verdi. Belediye Başkan Mehmet Zeybek ve TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, ziyaretin ardından Ali Çetinkaya Gar’ı içerisinde Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak vagon kafede incelemelerde bulundu. Bölge Müdürü Sivri, modern ve otantik bir mimariyle tasarlanacak bu kafenin, ailelere uygun konseptte olacağını, aynı zamanda düğün, nişan ve benzeri özel etkinliklerin de yapılabileceğini söyledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, GAR, İÇİNDE, ‘VAGON, KAFE’, YAPILACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


Hz. Muhammed
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı