Haber Detayı
20 Nisan 2016 - Çarşamba 00:37
 
AFYON ERBAKAN VAKFI İL YÖNETİMİNDEN ZİYARET
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Erbakan Vakfı Afyonkarahisar Şubesi yönetimini makamında kabul etti.
GÜNDEM Haberi


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Erbakan Vakfı Afyonkarahisar Şubesi yönetimini makamında kabul etti.
 
          Türkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından Milli Görüş lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vasiyetiyle 2013 yılında kurulan ve kısa sürede birçok ilde teşkilatlanan Erbakan Vakfı, Afyonkarahisar'da da kuruluşunu tamamladı. Cemal Karkı'nın kurucu başkanlığında oluşturulan Erbakan Vakfı Afyonkarahisar Şubesi, protokol ziyaretleriyle vakıf faaliyetlerine resmen başladı.
          "VAKIF ÜLKE GENELİNDE HIZLA YAYILIYOR"
          Bu çerçevede, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret eden il yönetim kurulu üyeleri, vakfın teşkilatlanma çalışmaları ve faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Erbakan Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı Cemal Karkı nezaretinde gerçekleşen ziyarete İl Başkan Yardımcıları; Derviş Suna, Ali Sayın ve Hasan Oğuz katıldı.
Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan'ın genel başkanlığını yaptığı vakfın ülke genelinde hızla yayıldığını kaydeden Şube Başkanı Cemal Karkı, 61 il ve 200'ün üzerinde ilçede teşkilatlanma çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Cemal Karkı, bazı il ve ilçelerde oluşumların devam ettiğini belirterek, şube sayısının daha da artacağını ifade etti.
          FATİH ERBAKAN 15 MAYIS'TA AFYON'DA
          Dr. Fatih Erbakan'ın 15 Mayıs Pazar günü düzenleyecekleri 'Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya" konulu konferansa katılmak üzere ilimize geleceğini belirten Karkı, Ram Salonu'nda saat 14:00'da başlayacak programa Başkan Çoban'ı davet etti. Karkı, ziyaret anısına Başkan Burhanettin Çoban'a Necmettin Erbakan'ın geride bıraktığı notlarından oluşturulan "Davam" isimli kitabı hediye etti.
          Erbakan'ın tüm mücadelelerini 'Ne yaptıysam Allah rızası için yaptım" diyerek anlattığı kitapta ilginç ve çarpıcı detaylar bulunuyor. 5 bin sayfalık notlardan hazırlanan kitapta, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Türkiye siyaset tarihinin önemli olaylarına dair anıları ve bakış açılarını içeren hatıraları yer alıyor.
          Erbakan Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı Cemal Karkı ve yönetimine ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vakıf faaliyetlerinde başarılar diledi.
Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ERBAKAN, VAKFI, İL, YÖNETİMİNDEN, ZİYARET ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı