Haber Detayı
09 Mart 2016 - Çarşamba 16:30
 
AFYON ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.
YAŞAM Haberi


ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

                Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

                Düzenlenen programa Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'nın eşi, Emine Çoban,  Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Müdür Yardımcısı Yasin Evcin , Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt,  Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı Nilgün Akgün ,Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Fatma Kilci Kavas, Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Hatice Özkan, Engeliler Gençlik Spor Kulübü Başkanı Serap Güderler, Beyaz Ay Derneği Afyon Şube Başkanı Feyza Kayar ve çok sayıda davetli katıldı.

                Kent Cafe de düzenlenen; etkinliğe gelen tüm kadınlara, Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt tarafından karanfil dağıtıldı. Canlı müzik eşliğinde tüm kadınlar bir arada olmanın mutluğunu yaşadı, Esra Işık’ın okuduğu şiir büyük alkış aldı.

                Programın açılış konuşmasını Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemine dikkat çeken Mesut Yurt; “Ülkemizde her hafta bir gün kutlanır, her hafta bir meslek grubunun özel günü var. Ancak bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü…  Kadınlarımız bizim en değerli varlığımız” diye konuştu.  Konuşmasında engelli kadınların da sorunlarına değinen Yurt,  toplum tarafından hor görülen, dışlanan, sosyal çevrenin bakışları tarafından rahatsız edilen engelli bayan kardeşlerimize sahip çıkmalıyız onlar da bu toplumun birer ferdi” dedi. 

                Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı Nilgün Akgün ise katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti. Engelli bireylere dağıtılan akülü araçların önemine dikkat çeken Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı Nilgün Akgün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti. Kendisinin de engelli olduğunu hatırlatan Nilgün Akgün, “ Öncelikle engelli bir kadın olarak konuşmak istiyorum. Bir ablamız 19 yaşındayken gözlerini yoğun bakımda açıyor ve birden bire hayata engelli olarak bakmaya başlıyor. Engellerimizi sevgiyle, çalışarak aşabileceğimizi ve her şeyi başarabileceğimize inanıyorum” dedi.

                Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer ise tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kadına ve özellikle engelli kadınlarımız alanında devasal çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer düzenlenen etkiliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ENGELLİLER, MECLİSİ’NDEN, 8, MART, KADINLAR, GÜNÜ, ETKİNLİĞİ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı