Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 14:13
 
Afyon Eğitim Yardımı !! Afyon Valiligi açıkladı !!
Eğitim insanın bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine imkân verir.
EĞİTİM Haberi


Eğitim insanın bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine imkân verir. İnsanın kafasındaki kalıpları kırmasını ve dünyaya daha esnek ve geniş açıdan bakmasını sağlar. Yüzeyselliği aşmak ancak eğitimle, okumakla ve okuduğunu özümsemekle mümkün olur. Bilgi farklılık yaratan farktır. Yükseköğretim hayattaki çeşitli olaylar arasındaki gerçekleri, bağlantıları ve ilkeleri görmek ve anlamak becerisini kazandırır.

 

İyi bir eğitim aynı zamanda kişide yeni ilgi alanlarının gelişmesine yardım ederek hayatı daha zevkli ve ilginç kılar. Üniversite eğitimi yapmakla kişinin amacı; zihinsel açıdan zevk verecek ve ekonomik açıdan imkân sağlayacak bir işe girmek, aylık gelirini ve toplumsal statüsünü yükseltecek yeni bir hayata geçmek, iyi eğitilmiş bir insan olmak, yeni şeyler öğrenmek, zihinsel açıdan beslenmek, kendine güvenini artırmak, ufuklarını genişletmek olmalıdır.

 

Afyonkarahisar Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak, Yükseköğrenim konusunun önemi ve hassasiyeti üzerine Afyonkarahisar İlimiz merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite öğrenimi gören 59 öğrencimize toplam 29.500,00 TL eğitim yardımı yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyon, Eğitim, Yardımı, !!, Afyon, Valiligi, açıkladı, !!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı