Haber Detayı
16 Mart 2016 - Çarşamba 19:29
 
AFYON’DAN DÜNYAYA “HEDİYEM KUR’AN” OLSUN
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi destek olmak isteyen Afyonkarahisar Belediyesi, kentte adeta seferberlik başlattı.
GÜNDEM Haberi


Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi destek olmak isteyen Afyonkarahisar Belediyesi, kentte adeta seferberlik başlattı. 

 

                Kampanyaya halkımızın destekleriyle 60 bin adet Kur’an-ı Kerim’le destek vermeyi hedefleyen Afyonkarahisar Belediyesi, hayatlarında bir kez olsun kutsal kitabımızın basılı haline dokunamamış olan Müslüman kardeşlerimiz hasretini gidermeyi amaçlıyor.

 

                İmkansızlıklar nedeniyle Kur’an ayetlerini tahta parçalarına yazıp ezberleyen, silip yeni ayetleri ezberlemeye çalışan hafız kardeşlerimizi Kur’an- ı Kerim ile buluşturacağız. Sadece 1 adet Kur’an-ı Kerim bedeli 12 TL olurken, isteyenler dilediği adette Kur’an- ı Kerim bağışında bulunabilirler. 

               Kampanyaya destek olmak için Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından Vakıflar Bankası Afyonkarahisar Kocatepe Şubesinde açılan TÜRKİYE DİYANET VAKFI IBAN: TR 95 0001 5001 5800 73044485 96 nolu hesaba para yatırılabilecek.

“EN BÜYÜK DUYARLILIK BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN”

                Bu amaçla Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ortak bir basın toplantısı düzenleyerek kampanya ile ilgili bilgi verdiler. Kampanyanın Diyanet İşleri Başkanlığı ile Diyanet Vakfı işbirliğinde geçen yıl Haziran ayında başlatıldığını hatırlatan İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, "Diyanet İşleri Başkanımızın değişik vesilelerle yaptığı yurtdışı gezilerinde kendisinden talep edilen önemli konulardan bir tanesi de Kur'an-ı Kerim'di. Özellikle bazı ülkelerde matbaada basılmış hiç Kur'an-ı Kerim olmadığını, hatta insanların ayetleri tahtalara yazıp ezberleyip silip tekrar yazdıklarını öğrenen Diyanet İşleri Başkanımız, 2015 yılı Haziran ayında Diyanet Vakfı ile birlikte Türkiye genelinde "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyasını başlattı. Biz de kampanya çerçevesinde Müftülüğümüze gönderilen yazı ve afişleri, Sayın Valimizin himayesinde, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına gönderdik. Bu konuda en büyük duyarlılığı Belediye Başkanımız gösterdi. Belediye,  Belediye Meclisi ve belediye çalışanları olarak kampanya destek vermek istediler. Biz de bundan son derece memnun olduk. Katkılarından dolayı Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

KAMPANYA YA İLK DESTEK BELEDİYE PERSONELİNDEN

                Kampanya için 60 bin adet Kur’an-ı Kerim hedeflediklerini ifade eden Başkan Burhanettin Çoban,  tüm Afyonkarahisar halkını kampanyaya destek olmaya davet etti. Kampanyaya ilk desteği Belediye personelinin yaptığına dikkat çeken Başkan Çoban,  “Belediye personelimiz kişi başı 400 lira destekte bulunarak kampanyaya  ilk desteği verdi. Personelimizden aktaracağımız para 150 bin lirayı buluyor. Biz de Belediye olarak 100 bin lira daha katacağız. Yüntaş şirketimiz de 100 bin lira destekte bulunacak.  Sayın Valimizin desteği ile Afjet şirketimiz 50 bin lira ile kampanyaya destek veriyor. Bu desteklerle şimdiden 30 bin Kur’an- ı Kerim’e ulaştık. Kampanyamızı dün itibariyle billboardlarımızda duyurmaya başladık. Birkaç dostumuza daha önce kampanyadan bahsetmiştik.  Çok yoğun bir ilgi olacağını ümit ediyorum. Yaşlı bir hacı ağabeyimize haber gönderdik. Kendisi adına bin adet Kur’an-ı Kerim bağışı yazdığımı öğrenince hayırsever ağabeyimiz başlamış ağlamaya ve “böyle bir kutsal kampanya için insan parası yoksa ceketini satar ve bu kampanyaya katılır” diye ifade ettiler.  Bin adet Kur’an- ı Kerim bedelini yatırdılar. Şu an sanıyorum 10 bin Kur’an-ı Kerim ücreti hesaba yatmış durumda. 60 bin rakamını geçeceğimize inanıyorum. Gaziantep, kampanyaya 100 bin Kur’an- ı Kerim ile katılmış. Biz de inşallah Gaziantep’i yakalarız diye düşünüyorum.

BİR ADET KUR’AN- KERİM BEDELİ SADECE 12 TL

                Vali Hakan Yusuf Güner’in kampanyaya ciddi bir desteği olacağını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Sayın Valimiz şahsi olarak da çok ciddi bir rakamı bu kampanya için bağışlayacağını ilettiler. Biz de bu destekten çok mutlu olduk. Şehrimizin önde gelen isimlerinin yine kampanyaya destek olacaklarına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

                Türkiye Diyanet Vakfı tarafından açılan kampanyanın oldukça anlamlı olduğuna dikkat çeken Başkan Çoban; “Afrika’daki ve Uzak Doğu ülkelerindeki Müslüman kardeşlerimiz kutsal kitabımızı temin etme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar.  Geçenlerde ileri düzey doktorlarımızdan bir arkadaşımız, Somali’ye devlet adına tedaviye gittiğinde orada on binlerce hafız yetiştiğini öğrenir. Ancak bir Kur’an Kursuna gittiğinde öğrencilerin tahta parçalarına bir ayeti yazıp topluca ezberlediğini, sonra tekrar tahta parçasındaki tebeşirlerle yazılan bu ayeti silerek yeniden ikinci ayetin yazıldığını, tekrar ezberlenip bu şekilde devam ettiğini görünce, konuyu Diyanet İşleri Başkanımıza anlatır. Zaten Başkanımız sürekli dünyanın dört bir tarafını gezdiği için bu sıkıntıları biliyor.

                Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez Belarus’un İvya Köyü’ne gider ve giderken de köyün imamına Kur’an-ı Kerim götürür. Sabah imamın evinde misafir olur. Sabahleyin uyandığında evin önünde bir kuyruk görür.  Hocaya kuyruğun ne olduğunu soran Diyanet İşleri Başkanımız aynen şu cevabı alır: 'Hocam, köylülerimiz sizin bana bir Kuran getirdiğinizi duymuşlar. Yıllar boyu iman ettikleri kitabı hayatlarında bir defa görmek, öpmek ve başuçlarına koymak için evimin önünde kuyruk oluşturdular. Birazdan onlara Kur’an- ı Kerim’i göstereceğiz” Diyanet İşleri Başkanımız bu cevap karşısında çok duygulanır ve Türkiye’ye döner dönmez bu kampanyayı başlatır” dedi.  

                 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm Kur’an-ı Kerimleri Türk Tarih Kurumunun matbaasında bastığını hatırlatan Başkan Çoban,  burada her ülkenin diline uygun Kur’an-ı Kerimler basılması için hazırlıklar başlatıldı. Biz de Afyon’da “Hedef 60 bin Kur’an- ı Kerim” diyerek kampanyaya katılmayı arzu ediyoruz. Kampanyamıza destek olan başta Sayın Valimize, ilgisini alakasını esirgemeyen müftülüğümüze ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

 “KUR’AN DEMEK BARIŞ DEMEK, KARDEŞLİK DEMEK”

                Kampanyaya öncülük eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın çok ciddi bir hassasiyet ve duyarlılık gösterdiğini belirten Vali Hakan Yusuf Güner ise Başkan Çoban'a şifahen teşekkür ederek, bu konuda kendisine destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti. Dünya üzerinde huzursuzluğun hakim olduğuna dikkat çeken Vali Güner, " Kuran demek; barış demektir, kardeşlik demektir, empati demektir. Bizler eğer fert fert insanlara ulaşır ve asıl mesajı barış ve empati olan bu İslam mesajını Müslümanlara ve Müslüman olmayanlara iletirsek birey olarak en azından insanlığımızın gereğini, sadece yapmamız gereken şey olarak yerine yetiştirmişiz oluruz diye düşünüyorum. Bu anlamda, Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı bu proje illerin kapasitesine, gücüne ve ilgisine bırakılan ve sahip çıkılması halinde var olacak bir proje" dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK VE TAKDİR EDİYORUM”

                Kampanya için en büyük babayiğitliği Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın yaptığını vurgulayan Vali Güner, "Belediye başkanımızı tebrik ve takdir ediyorum. Yalnız bizim ilimiz sadece, Afyonkarahisar Belediyemizden müteşekkir değil, 17 tane daha ilçe belediyemiz var. Bu anlamda tüm belediyeleri ve tüm aileleri bu projeye destek olmaya davet ediyorum. Basın mensuplarımız da hem maddi olarak hem de haberleriyle tanıtım yaparak projeye katkı sağlayabilirler. Belediye Başkanımız, kampanya için 60 bin gibi bir hedef belirlemiş ve zaten bunun 30 binini Belediye olarak karşılayabileceklerini ifade ettiler. Kampanyanın başarılı olması adına bu önemli bir motivasyon. İnşallah 60 bin değil daha fazla olur. Bireysel olarakta başvurular yapılabilir. Vatandaşlarımız istediği sayıda Kuran bedelini, Belediyemizin duyurduğu hesap numaralarına yatırarak destek verebilirler" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON’DAN, DÜNYAYA, “HEDİYEM, KUR’AN”, OLSUN,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Özlü Sözler
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.


Hz. Muhammed
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
2
Sivasspor
42
0
3
6
12
21
3
Trabzonspor
41
0
3
5
12
20
4
Alanyaspor
39
0
4
6
11
21
5
Galatasaray
39
0
4
6
11
21
6
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
7
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
8
Göztepe
33
0
6
6
9
21
9
Gaziantep FK
27
0
8
6
7
21
10
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
11
Çaykur Rizespor
24
0
10
3
7
20
12
Yeni Malatyaspor
24
0
8
6
6
20
13
Gençlerbirliği
21
0
10
6
5
21
14
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
15
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
16
Antalyaspor
19
0
10
7
4
21
17
Kasımpaşa
16
0
13
4
4
21
18
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı