Haber Detayı
30 Nisan 2016 - Cumartesi 00:53
 
Afyon'da Lezzetler yarıştı !!!
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Yöresel Yemek Yarışması, 60 yarışmacının katımıyla Lezzet Durağında yapıldı.
SANAT Haberi


Sosyal faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kent Konseyi, gelenek haline getirdiği Yöresel Yemek Yarışması'nı bu yıl altıncı kez gerçekleştirdi. Lezzet Durağında yapılan yarışmaya, 60 yarışmacı katıldı. Lezzetlerin yarıştığı yarışma, hamur işi, tatlı ve ana yemek olmak üzere üç kategoride yapılırken, yarışmacılar dereceye girmek için lezzet ve ikramda birbirleriyle yarıştı.


         Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, yarışmaya gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek yarışmacılara başarılar diledi. Yarışmaya, beklenenin üzerinde katılım olduğunu belirten Birliktir, bu yoğun katılımın, yarışmanın ne derece önem kazandığının göstergesi olduğunu söyledi. Birliktir, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği ile Kasaplar ve Sucukçular Odası'na ve Lezzet Durağı Restaurant çalışanlarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

     15 kişiden oluşan jüri heyeti, birbirinden leziz yemekler arasında seçim yapmakta bir hayli zorlandı.  Yarışmada lezzet, koku, görünüş, sunuş, pişirme derecesi ve kıvam kriterleri göz önünde bulunduruldu. Jüri heyetinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren yarışmacıların isimleri şöyle açıklandı:


                HAMUR İŞİ KATEGORİSİNDE
                1. Muradiye Maral, 2. Şerife Teksöğüt ve 3. Huriye Eltaş
                TATLI KATEGORİSİNDE
                1. Huriye Eren, 2. Hatice Özgen ve 3. Yasemin Yörük
                
ANA YEMEK KATEGORİSİNDE

                1. Rabia Ayvalı, 2. Sultan Bozoklu ve 3. Zehra Gelişgen
 
       
  Bu sonuca göre, birinci olan yarışmacılara 750 TL, ikinci olan yarışmacılara 500 TL ve üçüncü olan yarışmacılara ise 250 TL para ödülü verildi.Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın elinden aldılar.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyon'da, Lezzetler, yarıştı, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı