Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 00:09
 
AFYON'DA GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİN İLK ADIMLARI ATILDI
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce ya 4 yıl önce “ Güneşten Süzülen Damlalar” isimli proje ile hayata geçirilen 500 kwp Güneş Enerji Santralinin yanına ek olarak Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla Güneş Enerji Santralinin fizibilite çalışmalarına başlandı.
BELEDİYELER Haberi


HİZMET BİNALARI VE PAZARYERİ ÇATILARINDA İNCELEMELERDE BULUNULDU.

 

İller Bankasından gelen teknik heyet ve Belediyemiz teknik ekibi ile birlikte İçme Suyu Arıtma Tesisi,  Belediyemiz hizmet binaları ve pazaryerleri çatılarında da yerinde yapılan incelemeleri ile mevcut GES kapasitenin 3-4 kat artırılması yönünde fikir birliğine vardı.

 

SİSTEM ÇEVREYE KATKI SAĞLAYACAK

 

Santral sayesinde, fosil kaynaklı enerji üretim ve tüketiminden açığa çıkan CO2, SOx ve NOx gibi emisyon gazları ile bu gazların çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması sağlanacak.

 

MEVCUT 500 KWP LİK SİSTEM İLE TOPLAM 2.7 MİLYON KWH ELEKTRİK ÜRETİLDİ

 

500 kWp lik solar sistemle, devreye alındığı günden itibaren 2.7 milyon kwh elektrik enerjisi üretildi. Santral sayesinde, fosil kaynaklı enerji üretim ve tüketiminden açığa çıkan CO2, SOx ve NOx gibi emisyon gazları ile bu gazların çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması sağlanmakta. Çevre dostu sistemle bu güne kadar yaklaşık olarak 1700 ton CO2 salınımı engellenerek, yaklaşık 2700 adet ağacın kurtarılması sağlandı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON'DA, GÜNEŞ, ENERJİ, SANTRALİNİN, İLK, ADIMLARI, ATILDI ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı