Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 23:33
 
AFYON'DA GAZETECİLER EV SAHİBİ OLDULAR !!!
Afyonkarahisar’da görev yapan basın mensuplarını TOKİ kanalı ile ev sahibi yapmak için yoğun bir çalışma içerisinde bulunan gazeteciler İsmail Ögeday ve Mustafa Dağhan’ın girişimleri sonuç verdi. Evi olmayan ve 50’e yakın basın mensubunun kuraları dün noter huzurunda çekildi
YAŞAM Haberi


Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği'nin yaklaşık 5 aylık gayreti sonucunda, Toplu Konut İdaresi'nin evleri için kura çekimi gerçekleştirildi. 50'yi aşkın gazeteci, noter huzurundaki kura çekimine katılarak ev sahibi olmaya adım attı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın sözü yere düşmedi. İnternet Habercileri Derneğine 69 adet dairenin TOKİ tarafından tahsis edilmesinin ardından başlatılan çalışmada mutlu sona ulaşıldı. Milletvekili Ali Özkaya'nın destekleri ve Toplu Konut İdaresi yetkililerin rehberliği ile Afyonkarahisar'da 50’yi aşkın gazeteci daha ev sahibi olacak.

ALLAH RIZASI İÇİN YOLA ÇIKTIK

Toplu Konut İdaresi'nin Zafer Mahallesi'ndeki yeni konutlarından gazetecilere ayrılan 2+1'lik kontenjan için kura çekimi, Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Noterin de hazır bulunduğu çekilişte konuşan Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Dağhan, "Bu yola Allah rızası için çıktık. Allah yardım etti ve bugün kura çekimine geldik. Bizim amacımız gazeteci arkadaşlarımızı ev sahibi yapabilmekti. Bu doğrultuda yoğun bir mesai harcadık. Sayın Milletvekilimiz Ali Özkaya, bizim her adımımızda yanımızda oldu. Kendisine hassaten teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun." dedi.

YOĞUN BİR ÇABA HARCADIK

Dağhan, gazetecilikle iltisaklı taliplilerden bir liste yaptıklarını hatırlatarak, "Evler için liste oluştururken hiçbir ayrım yapmadık. Yelpazeyi geniş tuttuk. Yerel gazetelerimizde, internet sitelerimizde, televizyonlarımızda çalışan gazetecilerin evlerinin olması için yoğun bir çaba harcadık. ‘Evi olan tekrar bu kuraya girdi’ söylentileri yayıldı. Biz kimin evinin olduğunu bilemeyiz. Ancak liste TOKİ tarafından onaylanarak bize gönderildi. Bu kura çekimi gazetecilerimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

ÖZKAYA VE TOKİ YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ögeday da "Ramazan ayından sonra çıktığımız yolda Allah bizi utandırmadı. Sayın Milletvekilimiz Ali Özkaya ve TOKİ yetkilileri bizim gayretimizi gördü ve Derneğimize TOKİ dairelerinden kontenjan ayrıldı. Bu konuda bizlere destek veren herkese müteşekkiriz. Satışa sunulan 69 adet konut için 25.12.2017-29.12.2017 tarihleri arasında gayrimenkul satış sözleşmesi imzalattırılacak. Kurasını çeken hak sahipleri bu tarihler arasında Türkiye Halk Bankası Afyonkarahisar Kocatepe Şubesine müracaatta bulunacak. Ön ödemeler ve satış sözleşmesi belirttiğimiz tarihler arasında Halk Bankası tarafından yapılacaktır” dedi.

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON'DA, GAZETECİLER, EV, SAHİBİ, OLDULAR, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı