Haber Detayı
13 Eylül 2016 - Salı 14:22
 
AFYON'DA BAYRAMDA ÜCRETSİZ BİNİŞ SONA ERDİ
Kurban Bayramı'nda tüm Türkiye'de Halk Otobüsleri ücretsiz taşıma yaparken, Afyonkarahisar 'da tam tersi oldu. Afyonkarahisar Belediyesi Meclisinden çıkan kararlar doğrultusunda Bayramda vatandaşlara ücretli yolculuk yaptırmaya başladı.
EKONOMİ Haberi


Bayram dolayısıyla tüm otoyollar ve köprüler Toplu taşımalar bile ücretsiz olurken, Afyonkarahisar Belediyesi Toplu taşıma Afyon Ulaşım A.Ş Bayram seyran dinlemedi.

İL DARBE ENGELLİLERE GELMİŞTİ !!!

Afyon Ulaşım geçtiğimiz aylarda ilk olarak emekli ve engellilerin biniş sayılarında azaltmaya gitmişti. Şimdide bayramda para alınmaya başladı 

 

Vatandaşlar bayram süresince otobüslerin ücretsiz olmasını beklerken, Afyon Ulaşım A.Ş ücretli taşımaya devam dedi. Bu durum karşısında sosyal medya üzerinden akraba ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar ,1,00 TL ücret ve Merkez'de çok az sayıda otobüs olmasına tepki göstererek, Kurban Bayramında akraba ziyareti etmeyi düşünen vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.

 

Vatandaşa her hizmeti ücretli olarak veren ve vatandaşları sadece para kaynağı olarak gören Afyonkarahisar Belediye Meclisi ve Başkan Burhanettin Çoban'dan bu soruna kökten derhal çözüm üretmesi gerektiğini söylediler.

Konuyu değerlendiren bazı vatandaşlar şu görüşlere yer verdi Eski Belediye Başkanımız Abdullah Kaptan toplu taşıma ihalesini yaparken ihale maddelerinde bayramlarda ücretsiz taşıma olduğunu biliyoruz şimdi neden uygulanmıyor. Turex'in sahibi Galip Şanlı bu uygulamayı fazlası ile yerine getirdi. bırakın bayramı şehit cenazelerinde afyon'un her özel gününde araç tahsis etti her yere şimdi bakıyoruz da bunların hiç biri yapılmıyor cünkü herkes amacına ulaştı, kavga bitti vatandaşa hizmet diye birşey kalmadı. 

HABER : AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON'DA, BAYRAMDA, ÜCRETSİZ, BİNİŞ, SONA, ERDİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı