Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 00:22
 
AFYON BASINI KAHVALTIDA BULUŞTU !!!
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; şehrimizin gelişimi adına basın mensuplarıyla birlikte güzel çalışmalara imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; şehrimizin gelişimi adına basın mensuplarıyla birlikte  güzel çalışmalara imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini söyledi. Geçen sekiz yıllık süre zarfında kendisi ve Belediye hakkında kasıtlı yada kasıtsız bir çok haberin yayınlandığını söyleyen Başkan Çoban; hiçbir zaman bu arkadaşlarımıza kapılarımızı kapatmak yada selamını almamak gibi benzeri yaptırımlar uygulamak gibi bir düşünceyi aklımızdan geçirmedik. Ama ben biliyorum ki geçmişte belediyenin kapısından dahi sokulmayan arkadaşlarımız vardı. Bunları doğru bulmuyoruz. Basın, hiçbir zaman bir kişinin, bir kurumun, bir partinin, bir görüşün şakşakçısı, yardakçısı, alkışçısı değildir. Elbette görevini yapacaktır. Bundan dolayı da Afyonkarahisar'daki basınımızın da en güzel şekilde görevini yaptığına inanıyorum

BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTUK

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl sekizincisi düzenlediği kahvaltı programında, medya alanındaki sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yerel basın kuruluşlarının sahipleri ve çalışanları ile ulusal basın temsilcileri bir araya geldi.

BAŞKANIMIZ İNŞALLAH AFYONKARAHİSAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAK

Programın açılış konuşmasını Afyonkarahisar Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları yaptı. Tüm basın çalışanları ve basın çalışanlarını seven insanların 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlayarak konuşmasına başlayan Abdioğulları;  Elbette ki basın çalışanlarını seven insanların arasında bayrağı en önde götüren Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban. Kendisi inşallah Afyonkarahisar Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. Gazeteci sorgulayandır her soru bir meydan okumadır ama biz bugüne kadar sayın başkana hangi soruyu sorarsak soralım, meydan okumak yerine açık, net ve objektif olarak bizlere cevaplamayı ve aklımızdaki soru işaretlerini topluma yansıtmamıza öncü olmuştur. Belki eğri belki doğrudur bilemeyeceğim ama Cumhuriyeti tarihi boyunca Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü kültür hizmetlerinde en hızlı yayın politikasını izlemişlerdir. Sayısız eseri Afyonkarahisar'a kazdırmışlardır. Bunu yaparken de hiçbir maddi ve manevi beklenti içerisinde olmayıp, tamamen düşünce özgürlüğüne sınırsız yetki vermişlerdir hiçbir yazarın yaklaşımına müdahale etmemişlerdir. Bu anlamda Afyonkarahisar olarak çok şanslı olduğumuz düşünüyorum. Sayın başkanıma teşekkür ediyorum. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Burada olmayan hiçbir basın mensubu yok. Bizi bu şekilde bir araya getiren bu organizasyonu sağlayan Başkanıma ekibine ve bu mekânın sahibi Ömer Elçi ve kızı Duygu Elçi'ye çok teşekkür ediyorum diye konuştu. 

300'E YAKIN BASIN MENSUBU GECE GÜNDÜZ EMEK SARF EDİYOR

Afyonkarahisar Gazetecileri Cemiyeti Başkan Vekili İsmail Akar ise tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz basın bayramını kutladı. Akar; Aslında yaşadığımız günlere baktığımız zaman bugüne basın bayramı demeyi biraz afakî olarak görüyorum. Gerçekten ülkemizde ve ilimizde basının sorunları ve basın emekçileri bunları daha iyi biliyorlar. Ama bu sorunları; çalışarak, iyi niyetle ve umudumuzu kesmeden çözülebileceğimize inanıyorum. 300'e yakın basın mensubu gece gündüz ilimizde emek sarf ediyor. Daha iyi daha demokratik ortamda daha özgür ve korkmadan yazabileceğimiz özlemiyle basın bayramını kutluyorum diye konuştu.  Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı ise 24 Temmuz Basın bayramını kutlayarak, bu birlikteliğe vesile olduğu için Başkan Burhanettin Çoban'a teşekkür etti.

BASIN KURULUŞLARIMIZ ŞEHRİMİZE ÇOK GÜZEL KATKIDA BULUNUYOR

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gelenek haline gelen kahvaltı buluşmalarına katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise daha nice 24 Temmuz'lara başarı ve birlik beraberlik içerisinde buluşmayı temenni etti. Basın camiası ile geçen sekiz yıllık süre zarfında güzel çalışmalara imza attıklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; Basın yayın kuruluşları hiçbir zaman görevdekilerin, iktidardakilerin yada atanmışların, şakşakçısı, yardakçısı elbette değildir. Mutlaka gördüğü, htiği, vâkıf olduğu güzel gelişmeleri yazacak, yorumlayacak ve fotoğraflayacak, köşe yazısına taşıyacak. Ama bunun yanında yine yaşadığı şehirle ilgili bir takım yanlışlıklar varsa elbette bunları da iyi niyetle usulünce dile getirecek. Ben inanıyorum ki, görevde olanlar gerek atanmışlar gerek seçilmişler bu yazılanlardan, köşe yazılarından yorumlardan kendisi hakkında bir payda mutlaka çıkaracaktır. Varsa yanlışı düzeltiyordur, yada en azından hatalı giden bir iş devam ediyorsa hala o işin devam etmesine mutlaka engel oluyordur. Basındaki arkadaşlarımızın yaşadığı şehre veya ülkeye çok güzel katkılar yaptığına inanıyorum

GEÇMİŞTE BELEDİYENİN KAPISINDAN DAHİ SOKULMAYAN ARKADAŞLARIMIZ VARDI

Geçmişte Belediye Meclis Üyeliği, siyasi partilerde il başkan yardımcılığı, il başkanlığı gibi görevlerde bulunduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Çoban; Belediye Başkanlığı görevimde sekiz yılı doldurdum.  Daha önce de ifade ettiğimiz gibi bu süre zarfında mutlaka kasıtlı yada kasıtsız şahsımızla ilgili, belediyemizle ilgili bir takım haberler yapıldı. Ama hiçbir zaman bu arkadaşlarımıza kapılarımızı kapatmak yada selamını almamak gibi benzeri yaptırımlar uygulamak gibi bir düşünceyi aklımızdan geçirmedik. Ama ben biliyorum ki geçmişte belediyenin kapısından dahi sokulmayan arkadaşlarımız vardı. Bunları doğru bulmuyoruz. Az önce de ifade ettiğim gibi basın hiçbir zaman bir kişinin, bir kurumun, bir partinin, bir görüşün yardakçısı, alkışçısı değildir. Elbette görevini yapacaktır. Bundan dolayı da Afyonkarahisar'daki basınımızın da en güzel şekilde görevini yaptığına inanıyorum diye konuştu. Bu yıl düzenlenen kahvaltıyı internet medyası sahibinin işlettiği bir mekânda düzenlediklerini hatırlatan Başkan Çoban; Bu vesile ile Ömer Elçi ve asıl işletmeci kızı, Duygu Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Güzel bir mekânı hazırladılar ve Afyonkarahisarımıza kazandırdılar. Burası tamamen yenilendi. Bunda da Duygu Hanım'ın kadın girişimci olarak elinin dokunması bu müesseseye dolayısıyla belediyemize ve şehrimize güzel bir katkı sağladı kendilerini tebrik ediyorum diye konuştu.

HAZİRAN AYI  'ALTIN GAZETECİLERİ' ÖDÜLLERİNİ ALDI

Programda ayrıca Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen Haziran ayı ' Ayın Altın Gazetecileri yarışmasında sayfa tasarımı dalında birinci olan Gazete- 3 çalışanı Ferhat Yüksel ve Haber- Foto dalında yine birinci olan Kadınına Gazetesi çalışanı İsa Kuş'a Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Belediye Meclis Üyesi M. Emin Birliktir,  tarafından ödülleri verildi. Basın İlan Kurumu Müdürü Selami Çalışkan ise yarışmada dereceye giren gazetecileri tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ev sahipliğinde Hıdırlık Seyir Restaurant'da düzenlenen kahvaltı programına Belediye Meclis Üyesi M. Emin Birliktir, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kocabıçakoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, Basın- İlan Kurumu Müdürü Selami Çalışkan, Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili İsmail Akar, gazete sahipleri, ulusal basın temsilcileri,  radyo, dergi, internet medyası ile televizyon kanallarının temsilcileri aileleri ile birlikte katıldı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, BASINI, KAHVALTIDA, BULUŞTU, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AFDOS üyeleri Çanakkale Şehitleri için yürüdü
Askerlerimiz için kermes açtılar
"Adaletin olmadığı yerde merhamet olmaz"
TSK Afrin'de kontrolü sağladı!
Afrin’de terör örgütünün paçavraları değil, huzur ve güvenin sembolü Türk bayrağı dalgalanıyor
Vali Mustafa Tutulmaz Emirdağ Devlet hastanesini ziyaret etti
AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANIN'DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
H.Nermin Erbakan Hanımlar Lokali'nde mevlid okundu
TGK: Çabalarımız sonuç verdi
Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral mektubu
SALİH SEL 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI YAYINLADI
DEMİREL´İN DOKTORU AYLİN CESUR´DAN ZİYARET
Sandıklı’da “Afrin Harekatına” destek konvoyu
AFYON TARİHİ TAŞHAN BUGÜN AÇILIYOR !!!
Afyon Çeviri Ofisi Hizmeti
“DSİ, Türk Silahlı kuvvetlerimizin emrinde”
VEYSEL EROĞLU “Hiçbir şehri susuz bırakmayacağız”
Anıtkaya Mehmetçik için sefer oldu
HEDEF KIZIL ELMA !! Afyon Şehit aileleri ve Gaziler Hatay’ın Hassa ilçesine gidecek
AFRİN'DEN ACI HABER !!! 8 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, 13 YARALIMIZ VAR
AFYON JANDARMA KAVŞAĞI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
VALİ TUTULMAZ ÇEVRE PET GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNİ ZİYARET ETTİ
Erdoğan’dan Şehit Aileleri ve Gazilere özel ilgi
CUMHURBAŞKANINDAN VALİ TUTULMAZ’A PLAKET
Beşir Derneği üyeleri afet eğitimi aldı
Kumartaşlı’dan Başkan Bozkurt’a ziyaret
CUMHURBAŞKANIMIZ AFYONKARAHİSAR'A GELİYOR
ASKERİMİZE AFYON'DAN LOKUM TIR'I
Cumhurbaşkanı geliyor
“Şehit ve gazi çocuklarının yanındayız”
Taşhan 4 yıllık restorasyonun ardında hizmette
Emniyet metanfetamin maddesi ele geçirdi
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı