Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 23:35
 
AFYON ATATÜRK STADININ YIKIMINA BAŞLANDI...
1938 yılında yapımına başlanmış ve o dönem “Bu şehrin stadı var” gerekçesiyle ilin futbol takımı 2. Lig’den mücadeleye başlatılmıştı.
SPOR Haberi


1938 yılında yapımına başlanmış ve o dönem “Bu şehrin stadı var” gerekçesiyle ilin futbol takımı 2. Lig’den mücadeleye başlatılmıştı. “Bir dönem”in tanığı Atatürk Stadyumu 1940 yılında toprak saha olarak hizmete girdi. O günden bu yana birçok ulusal ve yerel etkinliğe ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu’nda en son resmi olarak 1. Amatör Lig takımlarından Küçükçobanlıspor ve Kumartaşspor maçı oynandı.

Afyonkarahisar Atatürk Stadyumu’nun en son faaliyeti ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği oldu. Yıkım çalışmalarının en geç önümüzdeki Ramazan Bayramına kadar tamamlanacağı belirtiliyor.

1971-72 sezonunda zemini çimlenen Stadyum, o günden bu yana da çim saha olarak hizmet verdi.

YAN SAHALARDA YIKIM BİTMEK ÜZERE

Afyonkarahisar Atatürk Stadyumu’nda bulanan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İdare Binasının yıkımı tamamlanırken, 1 Nolu, 2 Nolu ve 3 Nolu sahaların bulunduğu alanda çalışmalar tamamlanmak üzere. Çok fazla yıkım işi olmayan 1 Nolu ve 2 Nolu saha arasındaki soyunma odası ve tribün kısmı kaldı.

ATATÜRK SPOR SALONU BEKLEMEDE

Afyonkarahisar’da yapımı devam eden Spor Salonu ve Gençlik Merkezi binasının yapımı tamamlanmadan Atatürk Spor Salonu’nun yıkımına başlanmayacağı daha önce protokol üyeleri tarafından dile getirilmişti. 30 Ağustos’ta açılışı yapılması planlanan Cuhmuriyet Mahallesi’ndeki tesislerin açılışı yapıldıktan sonra Atatürk Stadyumu da büyük ihtimalle boşlatılarak yeni sahiplerine teslim edilecek.

SPORA KOMPLESKTE DEVAM EDİLİYOR

Afyonkarahisar’da hizmet veren Spor Kompleksi’nde yeni tribün ve soyunma odası yapımı için bekleme başladı. Yapımı tamamlanan iki büyük sahanın ve antrenman sahalarını arasına hem soyunma odası hem de tribün yapılması bekleniyor.

 

Kocatepe Gazetesi - Ali Fuat GÜÇLÜER’in Haberi

Kaynak: (Afyon Spor Haber) - Afyon Spor Haber Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ATATÜRK, STADININ, YIKIMINA, BAŞLANDI...,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı