Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 22:47
 
AFYON ATATÜRK ORMANI AÇILDI
Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde Kent Ormanında yapımı tamamlanan Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı açıldı.
BELEDİYELER Haberi


VAZGEÇİLMEZ MEKÂN OLACAK

Muhteşem manzarası, havası, güzellikleriyle Afyonkarahisarlılar'ın hizmetine giren Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı; üç kademeli şelalesi, üç ayrı havuzu, fıskiyeleri, pergoleleri, piknik masaları, mescidi, tuvaletleri ve gece aydınlatmasıyla Afyonkarahisar'ın vazgeçilmez mekânlarından birisi haline gelecek. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ev sahipliğinde yoğun bir katılımın olduğu açılışa Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurumlarının müdürleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKANIMIZ SÖZÜNÜ TUTTU

Törenin açılış konuşmasını Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz yaptı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın söz verdiği gibi Atatürk'ün şanına yakışır bir eseri ilimize kazandırmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Başkan Çoban'ı coşkulu duygularla alkışladığını dile getiren Dernek Başkanı Veli Cengiz; Bundan bir buçuk yıl önce ADD Yönetimi olarak Başkanımızı ziyaret ettik, düşüncemizi aktardık. Sağolsun, varolsun bizi dinledi ve söz verdi. O gün vermiş olduğu sözü bugün gerçekleştirdi. Kendisini coşkulu duygularla alkışlıyorum, saygılarımı sunuyorum. Biz konuşunca, önerimizi dosdoğru sağa sola sapmadan anlatınca uzlaşıyoruz. Türk milletinin genel karakteri bu.  Bundan sonra Afyon halkı her bahar bayramı günü, bu güzel mekana bir ağaç dikerek burayı şenlendirecek. Tüm Afyonkarahisarlılar'ı buraya ağaç dikmeye davet ediyorum. Parkın yapımında katkıda bulunan destek veren başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere Park Bahçeler Müdürümüz ve ekiplerine şükranlarımı sunuyorum diye konuştu. 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, BİZİM ORTAK DEĞERİMİZ

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar'a güzel bir eseri kazandırmanın yanında; bir olmanın, beraber olmanın ve ortak paydalarda buluşarak vatanımızı, bayrağımızı, ülkemizi sahiplenmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Başkan Çoban; Mustafa Kemal Atatürk, bizim ortak değerimiz. Ülkemiz için önemi büyük, Afyonkarahisar için daha da büyük. Afyonkarahisar; Atatürk'ün 25 Ağustos gecesi silah arkadaşları ile birlikte Şuhut Çakırözü köyünden Kocatepe'ye çıkıp, 26 Ağustos sabahı Büyük Taarruzu başlattığı topraklara sahip bir il. Bu yüzden bizler şanslıyız, bu yüzden gururluyuz. Kurtuluşumuza ev sahipliği yapmak, Cumhuriyetimizin kazanımında pay sahibi olmak herhalde bir il için en büyük onurlardan bir tanesidir dedi. Bir buçuk yıl kadar önce Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu'nun kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Çoban; Dernek Başkanımız beni ziyaret ettiği gün Orman ve Su İşleri Bakanımızın hem Türkiye'yi hem de Afyonkarahisarımızı ağaç ve ormanlarla donattığını ifade ederek; Atatürk'ün adına yakışır bir orman yapılmasını teklif ettiler. Konuyu Sayın Bakanımıza ilettim; ancak Belediye olarak biz bunu neden yapmayalım dedim. Çünkü Dernek Başkanımız ziyaretinde Biz sadece bir orman istemiyoruz, halkımızın piknik yapabildiği, gezebildiği, vakit geçirebildiği bir mekan istiyoruz cümlesini kullanmıştı.  Dolayısıyla böylesi bir alanı belediye imkânlarıyla yapmaya karar verdik dedi.

DAĞLARI DELMEK HİÇTE ZOR OLMADI

Atatürk Orman Piknik ve Mesire Alanı'nın 120 bin metrekare alana sahip olduğunu ifade eden Başkan Çoban;  Buranın tamamın dağlık bir alandı. Kişide hedefe yönelen bir ideal, bir iman olunca Belediye olarak her türlü iş makinesi ve teknik kadroya sahip olunca Ferhat'ın dağı balyozla deldiği gibi bizim için bu dağları delmek, bu yolları açmak, bu kademeleri oluşturmak, hiçte zor olmadı. Havuzları, fıskiyeleri, şelaleleri ile yolları ile ormanımızı bitirdik. Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından bölgeye 2009 yılından bu tarafa yetiştirilen 4 bin 500 ağaç dikildi. Eserin kazandırılmasında emeği geçen Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini de tebrik eden Başkan Burhanettin Çoban; Bizimle işbirliği yapan bu güzel eserin kazandırılmasında pay sahibi olan Atatürkçü Düşünce Derneğimizin Afyon yetkililerine, gecesini gündüzüne katarak bir yıl içerisinde muhteşem eseri ortaya çıkaran başta Park Bahçeler Müdürümüz ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Bu muhteşem eserin ülkemizin en ihtiyaç duyduğu birlik beraberlik ve farklılıklarımızı koruyarak asgari müştereklerde birleşmek için örnek olmasını temenni ediyorum diye konuştu.   

MUHTEŞEM BİR YEŞİL ALAN DÖNÜŞÜMÜNE ŞAHİT OLUYORUZ

Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı'nı çok beğendiğini kaydederek konuşmasına başlayan Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal; Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ni işbirliğinden dolayı tebrik etti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sayesinde Afyonkarahisar'ın yeşil alan ve damlama sulamada büyük atılım içerisine girdiğini kaydeden Milletvekili Özkal, ilimizin bu anlamda çok şanslı olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban dönemiyle birlikte Afyonkarahisar'da kişi başına düşen yeşil alan miktarının katbekat arttığına dikkat çeken Özkal; Afyonkarahisar'da muhteşem bir yeşil alan dönüşümüne şahit olduklarını hatırlattı. Milletvekili Özkal, Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı'nın ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

ÇANAKKALE NE KADAR ÖNEMLİYSE AFYONKARAHİSAR'DA O KADAR ÖNEMLİDİR

Vali Mustafa Tutulmaz ise Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı'nın Afyonkarahisar'a kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Tutulmaz; Dağların işlenerek insanlarımızın kullanımına hazır hale getirildiği bir esere şahitlik yapıyoruz. Bu güzel hizmetin birkaç yönü beni etkilemiştir. Bunu açıkça ifade etmek isterim. Bu güzel eser zafer topraklarıyla eş değer olan Mustafa Kemal Atatürk'ü anmamıza vesile olmuştur. Samsun, Çanakkale Atatürk'ü anmada ne kadar önemli ise Afyonkarahisar'da aynı şekilde önemlidir. Atatürk'ün anılmasına vesile olduğu için bu etkinliği önemsiyorum. Bunun yanında kurumlararası işbirliğinin önemli bir göstergesi olmuştur. Atatürkçü Düşünce Derneği ile Belediye Başkanlığımız ortaklaşa güzel bir hizmete ev sahipliği yapmışlardır dedi.

BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katkılarıyla Afyonkarahisar'ın çorak bir görünümden ormanın en fazla olduğu iller arasına girmeye başladığını söyleyen Vali Tutulmaz; Bu güzel eser ilimizin sosyal hayatına katkısı olacaktır. İnsanlar her geçen gün şehirde nefes alacak yerler aramaktadır. Afyonkarahisarımız'da benzer yerler daha önceden yapılmıştır ancak bu güzel eserimiz de onların halkası olmuştur. Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı'nın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi ve Belediye çalışanlarımızı tebrik ediyorum diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından davetliler hep birlikte Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı'nı gezdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYON, ATATÜRK, ORMANI, AÇILDI,
Haber Videosu
https://www.facebook.com/afyonkarahisarbelediyesi/videos/883282488492066/
Yorumlar
Diğer Haberler
AFYON JANDARMA KAVŞAĞINDA SON GELİŞMELER
AFYON JANDARMA KAVŞAĞINDA ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI
"Birlik Başkanından Teşekkür Ziyaretleri
AFYON BELEDİYESİNDEN ANNE ADAYLARINA HAMİLELİK TAKVİMİ
BURHANETTİN ÇOBAN, BASINLA BULUŞTU !!!
ŞUHUT ŞOFÖRLER ODASI’NDA MAHMUT ÖZ GÜVEN TAZELEDİ
AFYONKARAHİSAR'DA İLK MECLİS TOPLANTISI BU AKŞAM YAPILACAK
TOPLANTI ATLIHİSAR KÖYÜNDE GERÇEKLEŞTİ
AFYON'DA ÜST GEÇİT KÖPRÜ ÇALIŞMALARI TAM GAZ
AFYONKARAHİSAR UFKA YOLCULUK KOMİSYONUNDAN ZİYARET
AFYON BELEDİYE MECLİSİ TOPLANIYOR
AFYON'DA TEMİZLİK İŞÇİLERİ SERTİFALI OLDU
Beşir Derneği Şuhut Şubesinden Suriye'ye patates yardımı
Şuhut'ta İlk doğalgaz abonesi yapıldı
Afyonkarahisar'ın vazgeçilmezi olacak
AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİNDEN REKOR DESTEK !!!
BAŞKAN ÇOBAN, SORULARI YANITLAYACAK !!!
BAŞKAN BOZKURT VE ÖZDEMİR ESNAF ZİYARETİ YAPTI
Sandıklı’da otantik duraklar
AFYON BELEDİYESİN´DEN SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI
Büyükkalecik'in beldesinin yeni ismi bakın ne oldu !!!
Afyonkarahisar'ın İlk Alt geçiti açıldı !!!
ÇOBANLAR SEYİTLER SULAMASI MODERN SİSTEME DÖNÜŞÜYOR
AFYON PLAJININ İSMİNİ SEÇİYOR !!!
Başkan Bozkurt Personellerden Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı
Tarihi Kentler Birliği’nde Afyonkarahisar’a ödül
Kan kurutma tesisi kurulacak
Çöpten elektrik üretiminde kapasite artacak
Atıksu Arıtma Birliği toplantısı yapıldı
İSCEHİSAR'A JEOTERMAL !!!
Sandıklı Akdağ’da yaban hayvanları sayılıyor
AFYON'DA KIŞLIK ÇİÇEKLER DİKİLDİ !!
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı