Haber Detayı
12 Nisan 2016 - Salı 11:27
 
AFETLERDE HABERLEŞME SORUNU ORTADAN KALKIYOR
Afetlerde en kritik konulardan biri olan haberleşme, Başbakanlık AFAD’ın “Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi” (KGHS) ile çözülüyor.
BİLİM Haberi


Afetlerde en kritik konulardan biri olan haberleşme, Başbakanlık AFAD’ın “Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi” (KGHS) ile çözülüyor. Bir afet, acil durum, savaş veya seferberlik halinde “Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri’nin birbirleri ile kesintisiz ve emniyetli iletişim sağlamaları için 4 aşamalı bir haberleşme sistemi kuruluyor. 4.5G ile entegre edilebilen ve fiber gücünü de kullanan KGHS; Başbakanlık, AFAD, il ve ilçelerde kurulan merkezleri birbirine kesintisiz bağlıyor.

 

AFAD’ın kurduğu “Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi” (KGHS) ile iletişim; fiber kablo, GSM ve uydu üzerinden otomatik aktarmalı olarak sağlanacak. Haberleşme bir kanaldan kesildiğinde diğer kanal üzerinden otomatik devem edecek. Dördüncü iletişim kanalı ise KGHS kapsamında 64 ile daha temin edilerek 81 ile yaygınlaştırılan HF/SSB telsiz sistemleri olacak.

 

Ses, fotoğraf, görüntü, e-posta ve data iletişimini sağlayacak Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi ile sürekli ve emniyetli iletişim alt yapısı kurulmuş olacak. Fiberden sonra ikinci aşama olan GSM kanalında daha önce ülkemizde mevcut 3G altyapısını kullanan KGHS, 4.5G ile kolayca entegre edilebilecek.

Kaynak: AFAD

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFETLERDE, HABERLEŞME, SORUNU, ORTADAN, KALKIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı