Haber Detayı
25 Mart 2016 - Cuma 14:41
 
2016 YGS sonuçları açıklandı
ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını açıkladı. Adayları puanlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilir.
EĞİTİM Haberi


ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını açıkladı. Adayları puanlarını sonuc.osym.gov.tr  adresinden öğrenebilir.

13 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu tarafındanTemel Matematik Testindeki 15. sorunun, Fen Bilimleri Testindeki 9. sorunun iptal edilmesine ve Fen Bilimleri Testindeki 7. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.  İptal edilen sorular, ilgili testte  en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-YGS değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 25 Mart 2016 tarihinde saat 08.30’dan itibaren ÖSYM'ninhttps://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

2016-LYS’ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diler,adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

2016-YGS Sınav Sonuçları
2016-YGS Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: 2016, YGS, sonuçları, açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı