Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 00:00
 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü
AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av.İbrahim Yurdunuseven, Çanakkale zaferinin 104’ncü yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi


Yurdunuseven, “Çanakkale Zaferinin yazıldığı günlerde, yedi düvele karşı çok zor imkanlar içinde mücadele eden atalarımız tüm dünyaya, Çanakkale Geçilmez diyerek canlarıyla kanlarıyla savaşarak Çanakkale’yi dar etmişlerdir” diye konuştu.

 

Yurdunuseven mesajında,”Bugün çevremizdeki ateşten coğrafyaya baktığımızda Çanakkale Zaferinin oluştuğu ortama benzer bir durumla karşı karşıyayız. 15 Temmuz gibi kara bir geceyi yaşamış Aziz Milletimiz bugünde aynı ruhla vatanına, milletine, bayrağına, ezanına sahip çıkmaktadır.Bizler bu destanı yazan ruhu diri tutmalı ve bizden sonraki kuşaklara da aktarmak için mücadele etmeliyiz.  Seyit Onbaşılardan, Nene Hatunlardan gelen ruh, Ömer Halis Demir, Fethi Sekin’le devam ederek içimizde damarlarımızda gezmektedir.Bu ruh vatanın bölünmez bütünlüğünün en büyük sigortasıdır. Bu ruh gerek dahili, gerekse harici düşmanlarımıza her zaman gereken cevabı vermek için hazır kıta dipdiri durmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet , minnet ve şükranla anıyorum”

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, ve, Şehitleri, Anma, günü,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Az iş gören el daha hassas olur


Shakespeare
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı