Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 00:11
 
118 genç hekim mesleğe yolcu edildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.
EĞİTİM Haberi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

 

 

Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törene AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İsa Sağbaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Arslan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Dündar ve Doç. Dr. Saliha Handan Yıldız ile beraber Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.

Öğrencilerin fotoğraflarından oluşan slayt gösterilerinin yapıldığı törende ilk konuşmayı Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Ahmet Ünal yaptı. Daha sonra konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Arslan ise fakülte ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, “Bu dönem 118 öğrencimizi mezun ediyoruz ve şu anda öğrenim gören toplam öğrenci sayımız 920’dir. Fakültemizde 20 profesör, 31 doçent, 54 yardımcı doçent, 3 öğretim görevlisi, 4 uzman ve 166 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 278 akademik personel ile eğitim öğretime devam etmekteyiz” dedi.

 

 

AKÜ olarak hem doktor adayı öğrencilere yetkin bir eğitim vermek istediklerini hem de ülkeye yararlı bireyler kazandırmak istediklerini ifade eden Arslan,  “Misyonumuz; insana saygıyı ve hizmeti temel alan, her biri kendi alanında iyi yetişmiş, çağa uygun, aşırılıktan uzak, ülke ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tıp doktoru ve eğiticilerini yetiştirmektir. Vizyonumuz ise ulusal ve uluslararası bilimsel düzeyde tanınan, tıp eğitimi ve öğretiminde yetkinliği kabul edilen, ülkemiz sağlık protokollerinin oluşmasında ve geliştirilmesinde öncü bir fakülte olmaktır. Bu yıl itibariyle de Türkiye’deki 84 tıp fakültesi arasında Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) temel alındığında Türkiye’de 14. sıradayız” diye konuştu.

 

 

AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İsa Sağbaş ise mezuniyet törenindeki en mutlu kişilerin mezun doktor aileleri olduğunu dile getirerek, “Mezun aileleri olarak tüm gayretinizle ve sabrınızla mücadele ettiniz, yılmadan ve usanmadan çocuklarınızı desteklediniz. Çoğu zaman kendi önceliklerinizden vazgeçerek onların yaşama sımsıkı tutunmaları ve kendi ayakları üzerinde durmaları için var gücünüzle çalıştınız. Hepinizi bu desteklerinizden dolayı yürekten kutluyoruz” dedi. Mezun olan doktorlara da seslenen Sağbaş, “Bir üniversite mezunu olarak alacağınız diploma, eğitim alanınızla ilgili her şeyi bildiğinizin ve yapabileceğinizin garantisi değildir. Diploma, sizin belirli bir sürede belirli bilgileri ve becerileri aldığınızı gösteren bir belgedir. Bilme ve yapabilme konusundaki tek garanti sizlersiniz. Potansiyelinizin, bilgi ve yeteneklerinizin farkında olmanız, bunları geliştirmek için sürekli çaba göstermeniz en büyük gücünüzdür” şeklinde konuştu.

 

 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Tıp Sağlık Komisyonu Toplantısı nedeniyle törene katılamayan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise gönderdiği mesajda şu ifadeleri kullandı:

 

“Yönetici ve öğretim üyesi olarak ülkemiz hekim ordusuna siz değerli 118 genç hekimi katmaktan büyük onur duyuyorum. Sizlerin fakültemizde 6 yıl boyunca zorlu bir eğitim sürecinden geçtiğinize, iyi bir eğitim aldığınıza ve birinci basamak hekimlik düzeyinde bilmeniz gereken her şeyi öğrendiğinize ve görev yapacağınız yerlerde başarılı olacağınıza inancım tamdır. Çünkü sizler insan sağlığını korumayı amaçlayan, geliştiren ve tedavi eden insan odaklı bir tedavi aldınız. Kutsal bir mesleğin icracıları olarak, tüm olumsuzluklara karşılık, titiz bir şekilde ve çok çalışarak görevinizin hakkını vereceğinizi, ayrıca sizlere önümüzdeki süreçte yapılacak Tıpta Uzmanlık Sınavlarında (TUS) da aynı başarıyı göstererek alanında uzman hekimler olarak göreceğimize yürekten inanıyorum.”

 

 

Konuşmaların ardından AKÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar tarafından mezun olan genç hekimlere “Hipokrat Yemini” ettirildi. Mezuniyet töreninde dönem birincisi Ahmet Ünal, mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından üniversite protokol mensuplarınca genç hekimlere temsili mezuniyet belgeleri verildi.

 

Mezuniyet töreni doktorların topluca kep atmalarının ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: 118, genç, hekim, mesleğe, yolcu, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
FATİH ANADOLU LİSESİ YİNE PORTEKİZ’DE!
Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Açılışına Bakan Soylu'da katıldı
EKREM YAVUZ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI YARDIM.
MİNİKLERİN SİNEMA KEYFİ
REKTÖR SOLAK GSF ATÖLYELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
BİTKİSEL ATIK YAĞLAR MİNİK ELLER TARAFINDAN TOPLANIYOR
2018-KPSS ÖNLİSANS SINAVINDA NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK
AKÜ EV SAHİPLİĞİNDE TURİZM KONGRESİ BAŞLADI
İHSANİYE TURİZM MESLEK LİSESİ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
Fatih Anadolu Lisesi STEM eğitiminin merkezi olacak...
KPSS SINAVINI SANİYELERLE KAÇIRDI !!
AKÜ'DEN TÜBİTAK BİGG DESTEK PROGRAMI
“Eleştirel Düşünme ve Eleştirel Medya Okuryazarlığı Eğitimi”
Tıbbi ve aromatik bitkilerde Afyonkarahisar örneklemi önemli
TEKNOPARK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
AFYONKARAHİSAR'DA OKUL SERVİSLERİ DENETLENDİ
İngiltere ve İngiltere dil okulları
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BASIN AÇIKLAMASI
PTT Öğrencileri sevindirdi
Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesinin YKS başarısı
Ankara Erkek Yurdu
AFYON'DA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI
DİNAR'DA ÖĞRENCİLERE 500 TİŞÖRT VE ŞAPKA DAĞITILDI
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ ALACAK
AKÜ'DE YAZ OKULU BAŞLADI
ÖĞRENCİLER BAŞKAN ÇOBAN'A İZLENİMLERİNİ AKTARDI
Afyon Kocatepe Üniversitesi personellerinden 15 Temmuz'a yoğun katılım
Prof. Dr. Mustafa Solak Emirdağ'dan gelen ziyaretçileri kabul etti
AKÜ'DE KÜLTÜR VE EKOLOJİ TEMELLİ DOĞA OKULU BAŞLADI
Emirdağ'da Okuma Saati Projesi
MUSTAFA SOLAK MAKAMINDA KABUL ETTİ
Afyon'da Sınava geç kalan öğrenciyi Polis yetiştirdi
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı